Pierwszy meldunek ze Stambułu

Jarek Blazek 2012-12-11 22:36

Udało się. Długo wyczekiwany dzień w końcu nastąpił i o godzinie 18:50 czasu miejscowego (17:50 czasu polskiego) wylądowałem na lotnisku Ataturk w Stambule. Miałem okazję lecieć liniami lotniczymi Turkish Airlines (gorąco polecam – naprawdę wysoki poziom obsługi) wraz z rodziną startującego w Stambule Tomka Polewki (Ruch Grudziądz), który z resztą już jutro zaprezentuje się w trzeciej konkurencji pierwszego dnia Mistrzostw Świata na pływalni 25-cio metrowej – 100 m stylem grzbietowym. Ciekawe czy zobaczymy też na trybunach innych polskich kibiców?

Już na lotnisku widać, że w tym mieście organizowane są Mistrzostwa Świata w pływaniu. Idąc do hali przylotów minąłem sporo plakatów promujących imprezę, przy wyjściu z odprawy znajduje się specjalne stanowisko, które „zbiera” ekipy i rozwozi je, to do hoteli, to na pływalnię oraz udziela informacji o tych zawodach. Ja zostałem zakwaterowany w przyjemnym hotelu Grand Ant Hotel, który mieści się dość daleko od miejsca, gdzie będą rozgrywane zawody, ale jest bardzo dobrze z tym miejscem skomunikowane.

W dniu jutrzejszym eliminacje rozpoczynają się o godzinie 10:00 (9:00 czasu polskiego) i już nie mogę się doczekać ich rozpoczęcia. Na pierwszy ogień pójdzie Filip Zaborowski, który wystartuje w konkurencji 200 m stylem dowolnym, następnie Tomasz Polewka i Radosław Kawęcki wystartują na 100 m stylem grzbietowym, w tej samej konkurencji wśród Pań wystąpi Agata Magner oraz Alicja Tchórz, na 100 m stylem motylkowym zobaczymy Konrada Czerniaka i Michała Poprawę a na dystansie 400 m stylem zmiennym wystąpi Karolina Szczepaniak. Eliminacje rozgrywane są na 10 torach, wyścigi półfinałowe i finałowe tylko na osmiu.

Trzymajmy kciuki za biało-czerwonych!