Siostrzany sukces

Szymon Gagatek 2013-05-02 15:05

Siostry Cate i Bronte Campbell wywalczyły pierwsze dwa miejsca na dystansie 100 m stylem dowolnym podczas Mistrzostw Australii, które odbywają się w Adelajdzie. Obie zapewniły sobie również udział w tej konkurencji podczas czempionatu globu w Barcelonie.

W finałowym wyścigu popłynęły wolniej niż w półfinałach, ale to nie przeszkodziło im w zajęciu dwóch czołowych lokat. Zwyciężyła dwudziestoletnia Cate, z czasem 52.92 s, wyprzedzając o dwa lata młodszą Bronte o niespełna sekundę (53.85 s). Na trzeciej pozycji uplasowała się Alicia Coutts (54.09 s), która w Barcelonie będzie musiała się zadowolić występem w wyścigu sztafetowym na dystansie 4x100 m stylem dowolnym. Warto odnotować, że czas jaki Cate Campbell osiągnęła w półfinałach - 52.83 s - jest jak do tej pory najlepszym rezultatem w tym roku na świecie.

W środę poznaliśmy również rozstrzygnięcia na dystansie 200 m stylem grzbietowym w rywalizacji mężczyzn. Do Barcelony pojedzie dwójka młodych zawodników: Matson Lawson (1:56.59) i Mitch Larkin (1:56.79). Ten pierwszy popisał się w finale świetnym finiszem. Na pięćdziesiąt metrów przed końcem wyścigu tracił do ósmego zawodnika Igrzysk Olimpijskich w Londynie w tej konkurencji 1.29 s i zajmował trzecie miejsce (wyprzedzał go jeszcze Ashley Delaney), ale ostatnią długość basenu pokonał w czasie 28.99 s i dzięki temu zdobył tytuł Mistrza Australii.

Jedyną zawodniczką, która zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata w konkurencji 200 m stylem klasycznym, była z kolei Sally Foster, która zdominowała finałowy wyścig, wygrywając go z rezultatem 2:23.94 i o dwie i pół sekundy wyprzedzając swoje rywalki.