Polska

Grand Prix w Poznaniu - rekordowi juniorzy!

Joanna Kwatera 2015-11-22 01:49

Sesja popołudniowa Grand Prix w Poznaniu wyłoniła kolejnych dwóch reprezentantów na grudniowe mistrzostwa Europy w Netanji – do składu dołączyli Sebastian Szczepański i Tomasz Polewka . Padły też dwa nowe rekordy Polski juniorów w stylu klasycznym.

Kolejny raz znakomite rezultaty zanotowała Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, która wygrała popołudniu konkurencje 50m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym, uzyskując wyniki poniżej minimum kwalifikacyjnego do Izraela. W swojej koronnej konkurencji na dystansie sprinterskim w stylu grzbietowym Łodzianka dotarła do mety po 26.81, uzyskując najwyżej punktowany dzisiaj rezultat 877 pkt. Znakomity wynik Urbańczyk uzyskała też na dystansie 50m stylem dowolnym, gdzie czas 24.34 – lepszy od minimum kwalifikacyjnego - dał jej 870 pkt i zwycięstwo w tej konkurencji przed Anną Dowgiert i Nikolą Petryką

Wynik poniżej wymaganego minimum do Izraela udało się tym razem uzyskać Sebastianowi Szczepańskiemu (Korner Zielona Góra). Na dystansie sprinterskim stylem dowolnym Zielonogórzanin uzyskał rezultat 21.40 i 848 pkt i o prawie sekundę wyprzedził drugich na mecie Radosława Kawęckiego i Filipa Wypycha. Wynik ten to również rekord życiowy tego zawodnika na tym dystansie.

W przedostatniej konkurencji dzisiejszego dnia zawodów kolejną kwalifikację do mistrzostw Europy wywalczył zawodnik AZS AWF Katowice Tomasz Polewka. Dwie długości basenu stylem grzbietowym pokonał on w czasie o jedną setną sekundy lepszym od wymaganego minimum (23.58) i tym samym zapewnił sobie bilet do Izraela. Wynik ten to również jego rekord życiowy w tej konkurencji.

Dużym wydarzeniem popołudniowej sesji kwalifikacyjnej dzisiejszego dnia pływackich zmagań były dwa rekordy Polski w konkurencji 200m stylem klasycznym mężczyzn w kategorii wiekowej  15 i 16 latków. Najpierw Robert Kusto (Orka Lubań) poprawił o niemal pół sekundy najlepsze osiągnięcie w historii kraju Karola Zbutowicza w kategorii wiekowej 16-latków, uzyskując czas 2:12.54, a później Piotr Siemiński poprawił własny rekord kraju 15-latków o ponad sekundę uzyskując rezultat 2:12.63.

Kolejna konkurencję – tym razem 100m stylem motylkowym wygrał Paweł Korzeniowski (AZS AWF Warszawa), a 400m stylem zmiennym padło łupem nowej rekordzistki Polski na dystansie 200m stylem grzbietowym – Alicji Tchórz. 

Jutro o 9:30 ostatni blok pływackich zmagań na Termach Maltańskich. Zapraszamy do śledzenia rywalizacji na naszym portalu!