Świat

Netanja 2015: Znamy listę zgłoszeń, ośmioro Polaków na starcie!

Szymon Gagatek 2015-11-26 16:26

Organizatorzy najbliższych mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie, które odbędą się w dniach od 2 do 6 grudnia w Netanji, ogłosili dziś listę głoszeń na tę imprezę. W gronie najlepszych zawodników Starego Kontynentu o miejsca na podium powalczy bardzo mocna, ośmioosobowa reprezentantacja Polski.

Spośród medalistów poprzedniego czempionatu w Herning do Izraela nie poleci jedynie Paweł Korzeniowski, szykujący się już do sezonu letniego po wyleczeniu kontuzji. Na obiekcie Instytutu Wingate pojawią się natomiast Radosław Kawęcki, dla którego zawody w Netanji będą okazją do zdobycia czwartego z rzędu mistrzostwa Europy na 200 m stylem grzbietowym oraz Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk, która dwa lata temu zajęła drugie miejsce wśród grzbiecistek na dystansie 50 metrów. Łodzianka będzie zapewne najbardziej zapracowaną zawodniczką w naszej kadrze. Na liście zgłoszeń jej nazwisko pojawia sie aż czteroktotnie, jednak jej start na 100 m stylem zmiennym wciąż stoi pod znakiem zapytania, o czym informowała we wczorajszej rozmowie z naszym portalem [TUTAJ]

W naszym zespole narodowym nie zabraknie dwóch innych gwiazd ostatnich wielkich imprez międzynarodowych: Konrada Czerniaka i Marcina Cieślaka. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego wystartuje w dwóch konkurencjach: 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym. Na 100 i 200 m stylem zmiennym zobaczymy natomiast trenującego pod okiem Gregga Troy'a w Stanach Zjednoczonych Cieślaka. W kadrze znaleźli się też Alicja Tchórz, Tomasz Polewka, Wojciech Wojdak oraz objawienie ostatnich zawodów Grand Prix w Poznaniu, Sebastian Szczepański.

PEŁNA LISTA ZGŁOSZEŃ

Kadra Polski na mistrzostwa Europy w Netanji:
*Alicja Tchórz (50, 100 i 200 m stylem grzbietowym)
*Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk (50 m stylem dowolnym, grzbietowym i motylkowym; 100 m stylem zmiennym)
*Marcin Cieślak (100 i 200 m stylem zmiennym)
*Konrad Czerniak (50 m stylem dowolnym; 100 m stylem motylkowym)
*Radosław Kawęcki (100 i 200 m stylem grzbietowym)
*Tomasz Polewka (50 i 100 m stylem grzbietowym)
*Sebastian Szczepański (50, 100 i 200 m stylem dowolnym)
*Wojciech Wojdak (400 i 1500 m stylem dowolnym)