Polska

PŁYWACKIE WALENTYNKI DLA NAJMŁODSZYCH

Joanna Kwatera 2015-02-19 12:55

W walentynkowy poranek odbyła się w Wieliczce I runda zawodów pływackich z cyklu Puchar Solnego Miasta. W zawodach brało udział 374 zawodników z 26 klubów z Małopolski, a także ze Śląska, Lublina i Raszyna. Zawodnicy były podzielone na dwie tury – najpierw odbyła się rywalizacja dzieci w wieku 9lat i młodszych, a w II turze swoje zmagania rozegrali zawodnicy w wieku 10-14lat.

Forma zawodników, mimo początku sezonu, stała na dość dobrym poziomie, a wśród zawodników mogliśmy obserwować wielu rekordzistów i mistrzów okręgu zarówno małopolskiego jak i śląskiego.

Wśród zawodników najmłodszych najwięcej punktów zgromadził Dominik Wdowiak z Jedynki Łazy, a wśród 9 latków Maksem Choma z Omegi Olkusz. Na czele rankingu zawodników 10letnich znalazł się Jakub Gościński z Piątki Kraków. Wśród 11-latków triumfował Jakub Kalkan (Jedność 32 Przyszowice), wśród 12-latków rekordzista okręgu, wielokrotny medalista zimowych mistrzostw okręgu,  3 zawodnik w rankingu ogólnopolskim 12latków na dystansie 200m stylem klasycznym - Filip Lewicki (SMS Galicja Kraków), a wśród 13-latków rekordzista i mistrz okręgu, 5 w rankingu ogólnopolskim 13latków na dystansie 100m stylem grzbietowym Tomasz Michałowski (STP Nowy Sącz).

Wśród dziewcząt w klasyfikacji generalnej w najmłodszej kategorii zwyciężyła Flawia Kamzol (ASP Kraków). Klasyfikację 9latek wygrała Helena Jarosz z Omegi Olkusz, a wśród zawodniczek 10letnich triumfowała Paulina Warchałowska z Olimpii Lublin. W starszych kategoriach wiekowych pierwsze miejsca zajęły: wśród 11latek: Martyna Piotrowicz (SMS Galicja Kraków), wśród 12latek: mistrzyni okręgu śląskiego, 6 zawodniczka rankingu ogólnopolskiego 12latek w konkurencji 100stylem grzbietowym – Sandra Kocur (Jedność 32 Przyszowice), a wśród 13latek: kilkukrotna mistrzyni i medalistka okręgu małopolskiego, druga najlepsza zawodniczka Zimowych Mistrzostw Okręgu w Zabierzowie - Wiktoria Król (SMS Galicja Kraków).

W klasyfikacji medalowej najwięcej krążków zdobyli zawodnicy SMS Galicji Kraków (28 medali), na drugim miejscu uplasowali się młodzi pływacy z ASP Kraków (15 medali), a na trzecim goście ze Śląska – zawodnicy klubu Jedność 32 Przyszowice (11 medali). W klasyfikacji drużynowej, która w II rundzie zawodów będzie walczyć o puchar, najwięcej punktów (153) wywalczyli zawodnicy SMS Galicji Kraków, za nimi uplasowali się gospodarze z Solnego Miasta (120pkt) z zaledwie jednym punktem przewagi nad trzecią drużyną w tym rankingu – STP Nowy Sącz.

Zawody zostały zorganizowane bardzo dobrze, a rywalizacja przebiegła bardzo sprawnie. Organizatorzy – Solne Miasto sp. z o.o. oraz sekcja pływacka Solne Miasto i klub sportowy „Solni Wieliczka” oraz sponsorzy: Skoda Wieliczka – sponsor główny, a także Lobos, TYR Polska i Oknoplus – sponsorzy wspierający oraz liczni fundatorzy nagród i upominków, zadbali o wysoką jakość zawodów, a także liczne nagrody i okazałe statuetki z soli wielickiej dla najlepszych zawodników tych zawodów.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w II rundzie zawodów – 20.06.2015, gdzie obficie nagrodzonych zostanie 10 najlepszych zawodników i zawodniczek w każdej kategorii wiekowej: pierwszych pięciu otrzyma statuetki i nagrody, a następne pięć - dyplomy i upominki. A zatem zapraszamy na zawody do Wieliczki!