Polska

PLP: Gospodarze odsłonili karty!

Szymon Gagatek 2015-04-06 12:21

Województwo mazowieckie zadebiutuje w połowie kwietnia w rozgrywkach Polskiej Ligi Pływackiej. Nie mogło być inaczej, skoro zawody zostaną zorganizowane na obiekcie Warszawianki, w stolicy naszego kraju. Gospodarze imprezy wystawią dwie reprezentacje: jedną złożoną z najlepszych zawodników okręgu w kategorii Open i drugą, w której znaleźli się najzdolniejsi juniorzy.

Pierwszy zespół jest naszpikowany znakomitymi zawodnikami, którzy na pewno włączą się do walki o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej zawodów. Liderami drużyny będą pływacy pochodzący spoza województwa mazowieckiego, ale reprezentujący barwy warszawskiej AWF: Paweł Korzeniowski i Radosław Kawęcki. W stylu klasycznym o punkty powalczą Dawid Szulich i Marcin Stolarski, ze starszymi kolegami do walki staną również najlepsi pływacy juniorskiego wielomeczu w Oeiras: Kacper Stokowski i Antoni Kałużyński.

Kobieca część reprezentacji opierać się będzie między innymi na najbardziej doświadczonej Paulinie Sikorze, brązowej medalistce ubiegłorocznych mistrzostw kraju na dystansie 200 m stylem motylkowym. Nie zabraknie też uczestniczek niedawnych mistrzostw Europy juniorów w Poznaniu i Dordrechcie: Angeliki Wikieł i Pauliny Nogaj oraz młodych pływaczek, które wywalczyły kwalifikację na tegoroczne Igrzyska Europejskie: Magdaleny Roman i Adrianny Niewiadomskiej.

W kadrze juniorów znalazły się dwadzieścia cztery nazwiska. Najliczniejsza, aż siedmioosobowa, będzie reprezentacja klubu G-8 Bielany Warszawa: Karol Młynarczyk, Jakub Sobiecki, Rafał Słowik, Cezary Butkiewicz, Filip Wardawa, Weronika Gotomska i Aleksandra Piekut. Do wody wskoczą również uczestnicy wielomeczów w Portugalii (Aleksandra Juc, Barbara Mazurkiewicz, Zofia Woźniak, Szymon Pytlarczyk i Piotr Siemiński).

Pierwsza runda tegorocznej Polskiej Ligi Pływackiej odbędzie się 17 i 18 kwietnia na obiekcie Warszawianki. Relację z zawodów znajdziecie oczywiście na naszym portalu.