Trzynastka na Stambuł

Szymon Gagatek 2012-12-04 17:08

Polski Związek Pływacki oficjalnie ogłosił dziś kadrę zawodników, którzy będą reprezentować nas na Mistrzostwach Świata w pływaniu na krótkim basenie. Zawody te odbędą się od 12. do 16. grudnia w Stambule. Do Turcji poleci trzynastu pływaków, którzy wypełnili minimum PZP na Grand Prix Polski w Poznaniu lub Mistrzostwach Europy w Chartres.

O wielkim pechu może mówić Jowita Sieńczyk. Zaledwie 16-letnia zawodniczka MKS Żak Biała Podlaska wypełniła podczas poznańskiego Grand Prix juniorskie minimum na 400 m stylem zmiennym, ale minimum A uzyskały Karolina Szczepaniak i Alicja Tchórz i to one wystartują na tym dystansie w Stambule (w każdej konkurencji może startować maksymalnie dwójka zawodników z jednego kraju). Z tego powodu w kadrze nie znaleźli się również Marcin Kaczmarski i Paweł Furtek, którzy spełnili związkowe wymagania na 1500 m stylem dowolnym - postawiono jednak na Mateusza Sawrymowicza i Karola Zaczyńskiego, którzy legitymują się w tym sezonie lepszymi czasami.

Czołową postacią w naszej ekipie będzie na pewno Radosław Kawęcki. Mistrz Europy na 200 m stylem grzbietowym, sprzed kilkunastu dni, z krótkiego basenu we francuskim Chartres traktuje zawody w Turcji jako swoją imprezę docelową w zimowym sezonie. Mocnym punktem będzie zapewne również Konrad Czerniak, którego forma z dnia na dzień rośnie - o czym mogliśmy się przekonać na zeszłotygodniowych Mistrzostwach Hiszpanii. Z dobrej strony powinna się pokazać Aleksandra Urbańczyk, której postawa podczas czterech edycji tegorocznego Grand Prix napawała optymizmem. Zawodniczka, która niedawno postanowiła zmienić barwy klubowe (będzie reprezentować AZS Uniwersytet Łódzki) wygrała w tym sezonie wszystkie zawody z tego cyklu, notując bardzo dobre rezultaty.

Kadra Polski na Mistrzostwa Świata w Stambule:

Kobiety:

Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław)

Agata Magner (Jordan Kraków)

Karolina Szczepaniak (AZS AWF Warszawa)

Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław)

Aleksandra Urbańczyk (MKS Trójka Łódź)

Mężczyźni:

Konrad Czerniak (Wisła Puławy)

Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra)

Tomasz Polewka (Ruch Grudziądz)

Michał Poprawa (AZS AWF Katowice)

Mateusz Sawrymowicz (MKP Szczecin)

Jan Świtkowski (Skarpa Lublin)

Filip Zaborowski (MKP Szczecin)

Karol Zaczyński (AZS AWF Katowice)

 

news.omegatiming.pl/igrzyska24.pl