Trzy medale na zakończenie

Szymon Gagatek 2013-03-10 12:34

Trzy krążki wywalczyli Polacy na zakończenie Mistrzostw II Dywizji NCAA, które przez cztery dni odbywały się w Birmingham, w stanie Alabama. Daniel Świetlicki wygrał rywalizację na dystansie 200 jardów stylem grzbietowym, Agnieszka Ostrowska była druga na 200 jardów stylem klasycznym, a Krzysztof Wilk zdobył srebro w wyścigu sztafetowym. Dodatkowo Świetlicki, Kacper Pełczyński i właśnie Ostrowska znacznie przyczynili się do zwycięstw uczelni Drury w klasyfikacji generalnej zawodów!

Świetlicki był najszybszy na 200 jardów stylem grzbietowym, uzyskując rezultat 1:44.12. Dzięki temu dołożył również 20 punktów do dorobku Uniwersytetu Drury. Na pierwszym miejscu w finale B rywalizację skończył natomiast Paweł Trenda z Uniwersytetu Saint Leo (1:46.18).

Z kolei Ostrowska stoczyła zaciętą walkę o złoto na dystansie 200 jardów stylem klasycznym z Mariyą Chekanovych. Po kwalifikacjach wydawało się, że zawodniczka Uniwersytetu Simona Frasera jest poza zasięgiem rywalek. Polka była jednak jedyną, która potrafiła wieczorem dotrzymać tempa rywalce i przegrała z nią tylko o 0.49 s, zdobywając srebro i osiągając świetny rezultat - 2:13.84! Siedemnaście punktów wywalczonych przez naszą zawodniczkę okazało się bardzo ważne dla jej uczelni. Drury po roku przerwy odzyskało bowiem tytuł, wyprzedzając obrończynie tytułu z Wayne State o 44.5 pkt.

Dobrze w tej samej konkurencji spisał się również Kacper Pełczyński, który zajął w rywalizacji mężczyzn czwarte miejsce (1:57.92). Natomiast trzeci medal w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu zdobył Krzysztof Wilk, który wraz z kolegami z Uniwersytetu Bridgeport stanął na drugim stopniu podium na dystansie 4x100 jardów stylem dowolnym. Drużyna Polaka przepłynęła wyścig w czasie 2:55.54, lepszym od swojego własnego rekordu II dywizji NCAA, ale szybsi od nich okazali się wczoraj zawodnicy z uczelni Drury.

Tym samym uniwersytet, w którego składzie pływają Świetlicki, Pełczyński i Igor Kowal mógł świętować kolejne zwycięstwo w klasyfikacji generalnej mistrzostw ligi. W klasyfikacji wyprzedził uczelnię z Południowej Florydy o 149 punktów.

Wszystkim Polakom startującym w Birmingham serdecznie gratulujemy osiąganych wyników i medali! I już nie możemy się doczekać Mistrzostw I Dywizji NCAA, które już za kilkanaście dni rozpoczną się w Indianapolis!