Świat

Trzy złota Czerniaka w piątek!

Szymon Gagatek 2014-12-12 23:36

Konrad Czerniak rozpoczął kolekcjonowanie złotych medali podczas Zimowych Mistrzostw Hiszpanii w pływaniu na krótkim basenie. W Sabadell Polak triumfował już trzykrotnie, w sesji popołudniowej zwyciężając indywidualnie na dystansie 100 m stylem motylkowym i z kolegami ze sztafety miejscowego klubu 4x100 m stylem dowolnym.

Pierwsze złoto zawisło na szyi naszego reprezentanta już rano, kiedy ekipa Sabadell zwyciężyła na dystansie 4x50 m stylem dowolnym (WIĘCEJ). Popołudniu Czerniak wystartował dwukrotnie. Najpierw bardzo dobrze spisał się na 100 m stylem motylkowym, uzyskując czas 51.02 s. Żaden z Hiszpanów nie był w stanie mu dorównać, drugi w klasyfikacji Rafael Munoz stracił do niego niespełna sekundę (52.00 s). Dodatkowo wynik Polaka jest nowym rekordem mistrzostw, lepszym od poprzedniego (który od ubiegłego roku należał do puławianina) o dwadzieścia cztery setne sekundy.

Na zakończenie drugiego bloku zmagań rozegrano wyścigi sztafetowe 4x100 m stylem dowolnym. Czerniak popłynął w swoim zespole na pierwszej zmianie i zanotował najlepszy czas spośród wszystkich startujących zawodników (47.43 s), a drużyna Sabadell wygrała całą konkurencję z wynikiem 3:15.09 i przewagą niemal dwóch i pół sekundy nad drugim klubem.

Jutro Polak stanie przed szansą wywalczenia kolejnych złotych krążków: w rywalizacji sztafet 4x50 m stylem zmiennym i indywidualnie, na dystansie 50 m stylem dowolnym.

KOMPLET WYNIKÓW