Świat

Glasgow 2018: Mistrzostwa Europy bez Kocha!

Szymon Gagatek 2018-05-09 12:23

Niemieccy pływacy przystąpią do rywalizacji na mistrzostwach Europy w Glasgow bez mistrza świata z 2015 roku na dystansie 200 m stylem klasycznym, Marco Kocha. Znakomity żabkarz reprezentujący naszych zachodnich sąsiadów nie wypełnił wymagającego minimum krajowego związku i nie został powołany na sierpniowe zawody.

W Szkocji wystartuje 31-osobowa kadra Niemiec. Liderką drużyny będzie broniąca tytułu mistrzyni Europy na 200 m stylem motylkowym Franziska Hentke.  Dużo do powiedzenia mogą mieć tez inni pływacy. Florian Wellbrock jest obecnie liderem światowych list na 1500 m stylem dowolnym. Świetną formę w tym sezonie prezentuje także Philip Heint, który zajmuje trzecie miejsce w rankingach 200 m stylem zmiennym, tylko za dwoma azjatyckimi zawodnikami: Kosuke Hagino z Japonii oraz Wang Shunem z Chin. Z kolei wśród kobiet znakomite czasy na długich dystansach ustanawiała w ostatnich miesiącach Sarah Koehler. 

Największym osłabieniem zespołu będzie jednak brak Marco Kocha, który w swojej koronnej konkurencji nie wypełnił minimum wynoszącego 2:08.20. Niemiecki pływak, mistrz świata z Kazania, miał na to sporo czasu, ale najlepszy rezultat jaki udało mu się osiągnąć w ostatnich miesiącach to 2:09.49. 

Władze DSV (Deutscher Schwimmverband) postanowiły nie wyznaczać w tym roku konkretnych zawodów kwalifikacyjnych i pozwoliły swoim zawodnikom mierzyć się z minimami na wielu zawodach w określonym terminie. Podobnie będzie zapewne w przyszłym sezonie letnim. Wiadomo już bowiem, że mistrzostwa Niemiec odbędą się dopiero w sierpniu, a więc po czempionacie globu w Gwangju. Taka decyzja jest spowodowana chęcią rozgrywania mistrzostw kraju w różnych dyscyplinach w jednym terminie, tak jak ma to miejsce w przypadku sportów zimowych.

Skład Niemiec na mistrzostwa Europy w Glasgow:
Kobiety (15):
Leonie Beck, Lisa Graf , Franziska Hentke, Sarah Köhler, Laura Riedemann, Celine Rieder, Annika Bruhn, Anna Dietterle, Reva Foos, Isabel Gose, Jenny Mensing, Johanna Roas, Aliena Schmidtke, Jessica Steiger, Marie Pietruschka

Mężczyźni (16):
Philip Heintz, Johannes Hintze, Henning Mühlleitner, Florian Wellbrock, Damian Wierling, Christian Diener, Christoph Fildebrandt, Jacob Heidtmann, Josha Salchow, Fabian Schwingenschlögl, Poul Zellmann, Marius Zobel, Jan-Philip Glania, Marius Kusch, Maximilian Pilger, Peter Varjasi