Świat

NETANJA 2015: DO BOJU, POLSKO!

Katarzyna Kasperek 2015-12-06 09:55

Dziś już ostatni dzień zmagań naszych reprezentantów na pływalni Instytutu Wingate w Netanji. Do tej pory kolekcja medali Polaków z Izraela to dwa złota, dwa srebra i jeden brąz, co plasuje nas na PIĄTYM miejscu w tabeli medalowej! Czy do tego dorobku uda się dorzucić coś jeszcze? Przekonamy się już po południu!

Polacy wystąpili dziś w dwóch pierwszych konkurencjach porannej sesji eliminacyjnej, tj. konkurencjach sprinterskich. Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk wywalczyła sobie miejsce w półfinale 50m stylem dowolnym wynikiem 24.34s, który w stawce dawał piąte miejsce. Co ciekawe, łodzinka dokładnie taki sam rezultat uzyskała dwa lata temu w Herning płynąc na pierwszej zmianie sztafety 4x50m! Popołudniowa rywalizacja zapowiada się emocjonująco, ponieważ stawka na tym dystansie jest niezwykle wyrównana. Najlepszy wynik eliminacji uzyskała Sarah Sjestroem, Szwedka pokonała dwie długości pływalni w czasie 23.81s.

Tomasz Polewka bardzo dobrze zaprezentował się w wyścigu na najkrótszym dystansie grzbietowym, zajmując 3 miejsce w kwalifikacjach z rezultatem 23.47s, poprawiając tym samym najlepszy wynik w swojej karierze! Polak będzie miał okazję powalczyć po południu o bilet w finałowej ósemce pod nieobecność Radosława Kawęckiego, który nie zdecydował się rywalizować w grzbietowym sprincie.

200m stylem motylkowym panów niestety bez reprezentantów naszego kraju, choć jesteśmy przyzwyczajeni, że Paweł Korzeniowski, a ostatnimi czasy pod jego nieobecność również Jan Świtkowski, walczyli o najwyższe miejsca w finale. Tymczasem eliminacje najszybciej przebrnął nie kto inny, jak sam Laszlo Cseh, który o prawie 2 sekundy wyprzedził resztę stawki.

Ostatni finałowy blok Mistrzostw Europy na krótkiej pływalni zapowiada się niezwykle emocjonująco - jak dotąd Polacy zaprezentują się w dwóch półfinałach, Sebastian Szczepański stanie na słupku startowym w finale "setki" kraulem, a niedługo po nim Marcin Cieślak wystartuje w finałowej serii 100m stylem zmiennym. 

 

 

Starty Polaków w ME, dzień V:

sesja finałowa (od 16:30)

16:30 - 50 m stylem dowolnym kobiet – półfinał
                   Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk

16:38 - 50 m stylem grzbietowym mężczyzn – półfinał
                     Tomasz Polewka

16:53 - 100m stylem dowolnym mężczyzn – FINAŁ
                      Sebastian Szczepański

17:03 - 100m stylem zmiennym mężczyzn – FINAŁ
                      Marcin Cieślak

17:42 - 50 m stylem dowolnym kobiet – FINAŁ
                 ew. Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk

17:52 - 50 m stylem grzbietowym mężczyzn - FINAŁ
                 ew. Tomasz Polewka

WYNIKI LIVE

TRANSMISJA LIVE