Polska

Polskie telewizje nie pokażą Mistrzostw Europy

Szymon Gagatek 2015-11-27 16:31

Do rozpoczęcia mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie, największej międzynarodowej imprezy sezonu zimowego, pozostało już tylko pięć dni. Niestety, okazuje się, że zawodów w Netanji nie zobaczymy w żadnej polskiej stacji telewizyjnej. By śledzić wydarzenia z Izraela, trzeba będzie liczyć przede wszystkim na stacje zagraniczne oraz transmisje internetowe.

Grudniowych zmagań najlepszych zawodników Starego Kontynentu nie zdecydowały się pokazywać dwie główne telewizje, prowadzące w ostatnim czasie przekaz z najważniejszych zawodów pływackich: Eurosport, który od lat nie opuścił żadnego tak ważnego wydarzenia oraz TVP, która w tym roku powróciła do relacjonowania naszej dyscypliny, transmitując mistrzostwa Polski i czempionat globu w Kazaniu. Mistrzostw Europy próżno też szukać w programach innych stacji sportowych na najbliższy tydzień.

W takiej sytuacji występy naszych reprezentantów będzie można obserwować jedynie za pośrednictwem zagranicznych telewizji (przykładowo włoskiego kanału RaiSport, który mistrzostwa ma pokazywać w całości na żywo, rozpoczynając relację z kwalifikacji o 8:00 i z finałów o 16:00) oraz - co bardzo prawdopodobne - również w internecie, na stronie: http://www.len.eu. Europejska Federacja Pływacka od kilku lat stara się udostępniać przekaz z kontynentalnych imprez.

Mistrzostwa Europy w Netanji odbędą się w dniach od 2 do 6 grudnia, co oznacza, że po raz pierwszy w historii będą trwać aż pięć dni. Na pływalni Instytutu Wingate zobaczymy ośmioro Polaków: Alicję Tchórz, Aleksandrę Urbańczyk-Olejarczyk, Marcina Cieślaka, Konrada Czerniaka, Radosława Kawęckiego oraz trzech debiutantów na tego typu imprezie - Tomasza Polewkę, Sebastiana Szczepańskiego i Wojciecha Wojdaka.