Świat

Megatiming.pl prezentuje: Najlepsi Polacy w USA - listopad [ranking]

Szymon Gagatek 2015-12-01 18:21

W pływackiej lidze NCAA powoli dobiega końca pierwsza część rywalizacji w nowym sezonie. Za nami dwa miesiące intensywnych zmagań na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Jak przedstawia się sytuacja Polaków w najlepszej akademickiej lidze na świecie? Kto z Biało-czerwonych prezentuje się najlepiej? Czas na kolejną odsłonę naszego rankingu!

Przy tworzeniu rankingu, uwzględniającego najlepsze wyniki reprezentantów Polski z października i listopada, wzięliśmy pod uwagę tylko te konkurencje, w których do tej pory wystartowało przynajmniej sześć osób z naszego kraju. Wśród mężczyzn wciąż brakuje jedynie rzadko rozgrywanej na początku sezonu rywalizacji na jedną milę (1650 jardów stylem dowolnym), natomiast zestawienie wśród kobiet tym razem udało się stworzyć już w ośmiu konkurencjach. 

Fantastyczne listopadowe starty Jana Świtkowskiego w barwach Uniwersytetu Florydy spowodowały, że lublinianin przebojem wdarł się na czoło polskiego zestawienia na 200 jardów stylem dowolnym, 100 i 200 jardów stylem motylkowym oraz 200 jardów stylem zmiennym. Jego rezultat na dystansie 200 jardów delfinem pozwolił mu również wypełnić minimum A na ligowy czempionat, jest też póki co najlepszym czasem w tej konkurencji w całych Stanach Zjednoczonych!

Warto też wspomnieć o najszybszym Polakiem na 100 jardów stylem grzbietowym, którym jest w tym momencie Paweł Trenda. Zawodnik Saint Leo University przed kilkoma dniami w zawodach Florida Tech Invitational spisywał się na tyle dobrze, że został nawet wybrany Pływakiem Tygodnia II Dywizji NCAA! Występy w Melbourne pozwoliły mu znaleźć się w czołowej szóstce naszego zestawienia w pięciu konkurencjach.

W kobiecych rankingach na szczycie trudno nie dostrzec Klaudii Naziębło. Wrocławianka, po bardzo dobrym występie w zawodach Tennessee Fall Invitational, wśród Polek studiujących za oceanem okupuje pierwsze miejsce aż w pięciu konkurencjach! Z kolei nieobecność na obiekcie Uniwersytetu Tennessee Weroniki Paluszek wykorzystała Kinga Cichowska, która w tym momencie legitymuje się najlepszymi czasami zarówno na 100, jak i na 200 jardów stylem klasycznym. Na dystansie 200 jardów stylem dowolnym liderką zestawienia jest natomiast Karolina Szczepaniak. 

Poniżej udostępniamy Wam polski ranking TOP 6 po dwóch miesiącach rywalizacji w nowym sezonie NCAA w Stanach Zjednoczonych. Jak radzą sobie Wasi ulubieńcy?