Świat

Powrót odłożony w czasie

Szymon Gagatek 2015-11-22 23:00

Ostatnie dwa dni mistrzostw Niemiec w pływaniu na krótkim basenie przyniosły Katarzynie Baranowskiej trzy medale: srebrny na 100 m stylem grzbietowym oraz brązowe na dwukrotnie dłuższym dystansie stylem zmiennym i w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem zmiennym. Okazało się również, że nasza reprezentantka podjęła decyzję o rezygnacji ze startu w czempionacie Starego Kontynentu w Izraelu.

W sobotę zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk, która na co dzień trenuje pod okiem Michaela Bryji za naszą zachodnią granicą, po raz pierwszy stanęła na podium tegorocznych mistrzostw Niemiec w Wuppertalu. Na dystansie 200 m stylem zmiennym zajęła trzecie miejsce, uzyskując rezultat 2:10.42 - najlepszy w tym sezonie w naszym kraju. Jeszcze na ostatnim nawrocie przewodziła finałowej stawce, ale ostatecznie wyprzedziły ją dwie zawodniczki: Alexandra Wenk (2:08.73) oraz Franziska Hentke (2:10.16).

Kolejne dwa krążki nasza reprezentantka dołożyła podczas ostatniego dnia zawodów. Świetnie poradziła sobie zwłaszcza w walce o medale na 100 m stylem grzbietowym, ulegając jedynie mistrzyni Europy z Debreczyna z 2012 roku, Jenny Mensing. Polka uzyskała czas 59.36 s, po raz drugi w karierze łamiąc barierę jednej minuty i poprawiając swój rekord życiowy. Już kilkanaście minut później stała na słupku startowym finału B na tym samym dystansie stylem zmiennym i po chwili mogła się cieszyć ze zwycięstwa w tym wyścigu. Zanotowała rezultat 1:01.49, który w stawce najszybszych ośmiu zawodniczek kwalifikacji dałby jej piątą pozycję.

Wcześniej, jeszcze w sesji porannej, wraz z ekipą SG Bayer Wuppertal świętowała z kolei brąz w sztafecie mieszanej 4x50 m stylem zmiennym. Nasza zawodniczka popłynęła na zmianie stylem klasycznym, pokonując dwie długości basenu w 31.92 s. Dzień wcześniej na tym samym odcinku w rywalizacji pań w tej konkurencji była jeszcze szybsza (31.37 s), ale jej klub został ostatecznie sklasyfikowany na czwartym miejscu.

Baranowska już w piątek wypełniła minimum na grudniowe mistrzostwa Europy w Netanji, spisując się świetnie na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Po namyśle i konsultacjach ze swoim trenerem doszła jednak do wniosku, że woli jeszcze lepiej przygotować się do startu w krajowym czempionacie w Lublinie, który będzie kwalifikacją do kadry na kontynentalne mistrzostwa na długim basenie. Rywalizacja na olimpijskim obiekcie w Londynie w maju przyszłego roku będzie dla naszych zawodników pierwszą szansą na wywalczenie przepustki na najważniejszą sportową imprezę czterolecia - Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Na powrót Baranowskiej do kadry po ponad siedmiu latach przerwy trzeba więc będzie jeszcze trochę poczekać.

No to oficjalnie co by uniknąć ploteczek:)Wraz z trenerem ustaliliśmy, że rezygnujemy ze startu podczas Zimowych...

Posted by Katarzyna Baranowska on 21 listopada 2015

 

KOMPLET WYNIKÓW