RUSZAJĄ LETNIE OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS W DĘBICY!

Joanna Kwatera 2013-06-13 00:30

Już w piątek 14 czerwca ruszają Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters. Na dębickiej 50-metrowej pływalni przy ulicy Piłsudskiego 19, przez trzy dni rozegranych zostanie 38 konkurencji pływackich. Zawody podzielone zostały na 4 bloki, a pierwszy z nich startuje w piątek o godz 15.30. Do rywalizacji zgłosiło się 283 zawodników. Obsada zawodów to nie tylko reprezentanci Polski ale też Litwy oraz Czech. W tym roku zawodnicy, którzy wybierają się na Mistrzostwa Europy Masters (31.08-08.09) , na tej imprezie będą walczyć o minima kwalifikacyjne do Eindhoven.

Właściwie ciężko powiedzieć kto będzie największa gwiazdą zawodów.  Wśród kobiet wyróżnić można na pewno Małgorzatę Serbin z MKP Szczecin – specjalistkę od stylu dowolnego, wielokrotną mistrzynię i rekordzistkę Polski Masters, czterokrotną vice-mistrzynię Europy, czwartą zawodniczkę na świecie na dystansach 200 i 400m st. dowolnym w kategorii Masters. Kolejna wielka postać to Agnieszka Bystrzycka (Redeco Wrocław), specjalizująca się w stylu klasycznym, doskonała polska zawodniczka, wielokrotna mistrzyni Polski, uczestniczka Mistrzostw Europy seniorów w Helsinkach w 2000 roku. Reprezentantki Weterana Zabrze – Renata Bastek , Grażyna Kiszczak, Barbara Brendler i Beata Sulewska – to uczestniczki i medalistki Mistrzostw Europy i Świata Masters. Ponadto cała rzesza „młodych-zdolnych” zawodniczek, które mają za sobą karierę seniorską – uczestniczki i medalistki Mistrzostw Polski juniorów i seniorów, byłe reprezentantki kadry narodowej: Natalia Borek, Magdalena Drab, Paulina Palka, Aleksandra Jamrozik, Magdalena Bolewska, Nina Burghardt, Joanna Kieszek, Manuela Nawrocka, Joanna Janicka i wiele, wiele innych. Najciekawiej rywalizacja zapowiada się w stylu grzbietowym i klasycznym, jak również w stylu dowolnym. Będzie się działo!

Wśród mężczyzn na liście startowej dostrzec można olimpijczyka z Aten i Pekinu, medalistę Mistrzostw Świata i Europy, doskonałego pięcioboistę Marcina Horbacza. Zawodnika ZKS Drzonków zobaczymy w konkurencjach 200m st. zmiennym oraz 100, 200 i 400m stylem dowolnym. Wśród nazwisk znajdujemy też drugiego olimpijczyka z Moskwy z 1980 roku – Dariusza Wolnego (Redeco Wrocław), rewelacyjnego polskiego pływaka, specjalistę od stylu zmiennego. Ponadto można wyróżnić takie nazwiska jak: Leszek Madej, Sebastian Krawczyk, Sławomir Prędki, Stanisław Kozak, Arkadiusz Berwecki, Tadeusz Stuchlik, Michał Skrok czy Andrzej Waszkiewicz, a to tylko nieliczna garstka… Warto też zwrócić uwagę na zawodnika TS Masters Wisły Kraków – Stanisława Krokoszyńskiego. Urodzony w roku 1930 niegdyś czołowy polski pływak, wielokrotny mistrz i rekordzista Europy Masters, wciąż uzyskuje doskonałe wyniki i zadziwia witalnością. Nie sposób tu wymienić wszystkich najlepszych, co tym bardziej gwarantuje wielkie emocje i napięcie do ostatnich metrów basenu w każdym wyścigu.

Jak zwykle w klasyfikacji medalowej o prymat w Polsce walczyć będą zapewne zespoły Warsaw Masters Team, Weterana Zabrze  i Masters Korony Kraków.

Jeśli ktoś twierdzi, że pływanie Masters to tylko zabawa to jest w dużym błędzie. Wyniki uzyskiwane przez zawodników w ostatnich latach dowodzą, że poziom sportowy tych zawodów jest bardzo wysoki i nie ma tu miejsca na przypadek. Zawody te cieszą się coraz większą popularnością, a na słupkach startowych niejednokrotnie oglądać możemy wielkie gwiazdy polskiego pływania.

Zapraszamy serdecznie do kibicowania i śledzenia wyników! oczywiście będą one dostępne na stronie www.omegatiming.pl!