Co nas czeka w weekend?

Jarek Blazek 2012-11-29 08:18

W nadchodzących dniach niestety mało się będzie działo na pływalniach w naszym kraju, przynajmniej jeśli chodzi o imprezy centralne. Niezbyt wiele zawodów odbędzie sie także w poszczególnych regionach. Zapraszamy na krótki przewodnik - "Co, gdzie, kiedy?

Od piątku w Raciborzu odbywać się będzie Liga Szkół Mistrzostwa Sportowego i to jest główna impreza tygodnia w naszym kraju. Uczniowie ośmiu Szkół Mistrzostwa Sportowego - krakowskiej, gdańskiej, oświęcimskiej, wrocławskiej, zielonogórskiej, poznańskiej, szczecińskiej oraz raciborskiej - będą walczyły o miano najlepszej szkoły w kraju. Będzie to pierwsza runda tych zawodów. Druga - finałowa, odbędzie sie w czerwcu. Początek zmagań w piątek, o godzinie 16:00.

Z zawodów regionalnych warto obserwować rywalizację podczas Otwartych Mistrzostw Warszawy w pływaniu, które odbędą sie w piątek i sobotę na "Warszawiance". Są to jedne z niewielu zawodów rozgrywanych na pływalni 50 m, o tej porze roku w naszym kraju. Oprócz tego w Ropczycach odbędą się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego a także inne zawody regionalne w Cieszynie, Łodzi, Kozach czy Krakowie.

W Stanach Zjednoczonych, w Austin,  zostaną w ten weekend rozegrane Zimowe Mistrzostwa Krajowe na pływalni jardowej.

Miłego pływackiego weekendu życzymy wszystkim!