Świat

Ustalenia potwierdzone, pływackie finały igrzysk w Rio w nocy

Szymon Gagatek 2015-04-09 16:59

Protesty i żale nie pomogły, Międzynarodowy Komitet Olimpijski opublikował oficjalny godzinowy program Igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku, w którym potwierdzone zostało, że kwalifikacje pływackich zmagań w Brazylii będą się rozpoczynać o godzinie 13:00 czasu miejscowego, natomiast start sesji finałowych przewidziano na godzinę 22:00 (3:00 w nocy w Polsce).

To nie pierwszy raz, gdy władze MKOl idą na rękę amerykańskiej stacji NBC, która za prawa do transmisji przyszłorocznych igrzysk zapłaciła niebagatelną sumę 1,23 miliarda (!) dolarów i cieszące się olbrzymią popularnością przekazy ze zmagań pływaków chce pokazywać w najlepszym dla siebie czasie antenowym. Podobna, jeszcze bardziej kuriozalna sytuacja miała miejsce w Pekinie, gdy różnica czasu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chinami spowodowała, że kwalifikacje odbywały się wieczorem, a dopiero następnego dnia rano zawodnicy walczyli o medale.

Tym samym dojdzie do tego, że w Rio rywalizacja będzie toczyć się w bardzo "niepływackich" godzinach. Nic nie dały głośne protesty Australijczyków, Nowozelandczyków, Węgrów, Brytyjczyków i wielu przedstawicieli innych potęg. Do takich warunków postanowili się już dostosować Holendrzy, których przyszłoroczne zawody kwalifikacyjne do igrzysk będą rozgrywane w godzinach zbliżonych do tych, w których zawodnicy będą się ścigać w Brazylii (początek sesji finałowych zaplanowano na 21:00).