Świat

4. dzień ME niepełnosprawnych – zapowiedź

Marcin Ryszka 2016-05-03 21:37

Po trzech dniach zmagań na czempionacie Starego Kontynentu, który odbywa się na pływalni w Funchal, Biało-czerwoni na swoim koncie zgromadzili sześć medali. Czy czwartego dnia mistrzostw nasi reprezentanci dorzucą kolejne krążki do swojego dorobku? Wiele wskazuje na to, że tak! Oto zapowiedź tego, co czeka nas w środę.

Wszystko rozpocznie Monika Belczewska. Polka powalczy o awans do popołudniowego finału na 100m stylem motylkowym w grupie S8. Po niej do wody wskoczą zmienniści. Wśród mężczyzn w grupie S9 zobaczymy aż trzech naszych reprezentantów: Mateusza Bartnika, Sebastiana Matczaka i Patryka Biskupa. Wśród kobiet kciuki będziemy trzymać za Paulinę Woźniak, która w swojej karierze zdobywała już medale mistrzostw Europy na tym dystansie.

Dla Oliwi Jabłońskiej poranne eliminacje w jej koronnej konkurencji, 100m stylem motylkowym, są jedynie formalnością. Liczymy na znakomity występ podopiecznej trenera Seidla w popołudniowym finale.

Szanse na medal będzie miał również Jacek Czech (grupa S2). Najbardziej doświadczony zawodnik w naszej reprezentacji wystartuję na 100m stylem grzbietowym.

Następnie przyjdzie czas na kraulistów. W grupie S13 zaprezentuję się czworo naszych reprezentantów. Wśród mężczyzn o popołudniowy finał powalczą Bartłomiej Niesyczyński, Adrian Jastrzębski i Kamil Rzetelski. U kobiet będziemy mogli podziwiać Joannę Mendak, która na swoim koncie ma już dwa medale i na pewno ma wielką ochotę na trzeci.

Na koniec eliminacji wystąpi złoty medalista w stylu grzbietowym Wojciech Makowski. Zawodnik trenujący na co dzień w Warszawie będzie walczył o finał na dystansie 50m stylem dowolnym w grupie S11.

Relacja z czwartego dnia mistrzostw oczywiście na naszym portalu!