Polska

ZAPRASZAMY DO WIELICZKI!

Joanna Kwatera 2016-06-24 00:28

 

W najbliższą sobotę o godzinie 10 rozpocznie się II finałowa już runda zawodów o Puchar Solnego Miasta. Zmagania rozgrywać się będą na pływalni Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego w Wieliczce przy ul. Kościuszki 15, a do rywalizacji przystąpią młodzi pływacy w wieku 14lat i młodsi.

Do startu zgłosiło się 369 zawodników z 29 klubów z pięciu województw: małopolskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Najmłodsi zawodnicy będą się ścigać na dystansach 25metrowych stylem dowolnym, grzbietowym oraz klasycznym, a dla starszych zawodników przewidziane są wyścigi na dystansach 50 i 100 metrowych. Gospodarzy reprezentować będą m.in. brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorów 14letnich na dystansie 100m stylem motylkowym – Katarzyna Peciak, rekordzistka okręgu małopolskiego na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz w sztafetach – Alicja Miłek, rekordziści małopolski 10 i 11latków w sztafetach z rocznika 2003: Damian Wleciał, Adam Przystał i Kamil Zając, rekordziści okręgu małopolskiego 10 i 11 latków w sztafetach z rocznika 2004: Aleksander Krystyński, Michał Ciopała, Dawid Roman, Mateusz Wójcik i Arkadiusz Kozak, rekordzistki małopolski w sztafetach: Kamila Kania, Natalia Rapkiewicz i Sabina Tchórzewska, a także mistrzowie i medaliści mistrzostw małopolski 2016. Na listach startowych znajdziemy też m.in. medalistów i uczestników finałów zimowych mistrzostw Polski 14latków: Emilię Kowal, Dominikę Kiszkę, Weronikę Kusion czy Tomasza Michałowskiego, a także wielokrotną rekordzistkę okręgu małopolskiego 10latków i mistrzynię okręgu małopolskiego 11latków Wiktorię Ziober, rekordzistę okręgu małopolskiego Kacpra Sewielskiego czy najlepszego zawodnika letnich mistrzostw okręgu małopolskiego młodzików 11letnich Jakuba Kluczewskiego. Do rywalizacji przystąpi także mistrzyni Śląska 13latków na dystansie 200m stylem grzbietowym Sandra Kocur.

Pula nagród w tych zawodach jest bardzo bogata. Nagrodzeni zostaną zarówno najlepsi zawodnicy w każdej kategorii wiekowej (z dwóch rund zawodów), którzy otrzymają wyjątkowy puchar z soli, ale również Ci pływacy, którzy zajmą w rankingu (w każdej kategorii wiekowej) miejsca od II – VI, otrzymując statuetki i nagrody rzeczowe. Szczodrze obdarowani zostaną również najmłodsi śmiałkowie, którzy będą rywalizować w tych zawodach, a także drużyny. W tym roku organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby jeszcze uatrakcyjnić tę imprezę i w czasie jej trwania będzie odbywał się pokazowy trening akrobacji na motocyklach, pokaz taekwondo, pokaz baniek mydlanych oraz malowanie twarzy, a także wystąpi iluzjonista-magik. Galę dekoracji najlepszych zawodników poprowadzą Zygmunt Chajzer i Konrad Sołtys.