Świat

Londyn 2016: Szóste miejsce Majchrzaka

Szymon Gagatek 2016-05-18 20:43

W środowych wyścigach finałowych mistrzostw Europy w Londynie mieliśmy dwóch reprezentantów naszego kraju. Wojciech Wojdak był szósty na dystansie 1500 metrów, na tej samej lokacie zmagania na 200 m stylem dowolnym zakończył również Kacper Majchrzak. Poznaniakowi nie udało się niestety poprawić wczorajszego świetnego rekordu życiowego.

Partnerem relacji z mistrzostw Europy w Londynie jest Małopolski Okręgowy Związek Pływacki.

Cztery długości basenu Majchrzak przypłynął w 1:47.45, a więc o dokładnie pół sekundy wolniej niż w półfinałach. Mocny początek wyścigu w jego wykonaniu (24.32 s po 50 metrach i 51.33 s na półmetku) spowodował, że na samym finiszu zabrakło mu już wystarczająco dużo siły, by nawiązać walkę ze ścisłą czołówką i pokusić się o ponowne złamanie bariery minuty i czterdziestu siedmiu sekund. 

- Myślałem, że będzie lepiej, jeżeli chodzi o czas. Z drugiej strony zrealizowałem swoje założenie - chciałem otworzyć mocno, na 51.5 sekundy. Gdyby nie było odwagi w pływaniu, to nie byłoby mowy o niczym - komentował swój występ Majchrzak, który otrzymał mocne wsparcie od bardzo głośnej podczas dzisiejszej sesji finałowej polskiej ekipy. - Zawsze, gdy jest doping całej drużyny, to mobilizuje dodatkowo. Gdy słyszysz swoich, jak cię dopingują, to jest fajna sprawa - podsumował.

Pierwszy w karierze złoty medal wielkiej imprezy międzynarodowej zdobył dziś Sebastiaan Verschuren. Holender uzyskał czas 1:46.02, na ostatniej długości basenu wyprzedzając broniącego tytuł Velimira Stjepanovica z Serbii (1:46.26). Na najniższym stopniu podium stanął aktualny mistrz świata, James Guy (1:46.42). Reprezentant gospodarzy dał swoim rywalom jasny sygnał, że nawet będąc w ciężkim treningu jest w stanie zdobywać medale największych imprez. Bez wątpienia do rywalizacji olimpijskiej w Rio de Janeiro przystąpi jako jeden z głównych faworytów.

Podium 200 m stylem dowolnym mężczyzn:
1. Sebastiaan Verschuren (Holandia)   1:46.02
2. Velimir Stjepanovic (Serbia)   1:46.26
3. James Guy (Wielka Brytania)   1:46.42