Polska

Szabłowski szybszy od rekordów Polski!

Szymon Gagatek 2017-11-08 15:36

Talent Huberta Szabłowskiego rozwija się za naszą zachodnią granicą w zawrotnym tempie! Zawodnik DSW 1912 Darmstadt w trakcie weekendowych zawodów w Fuldzie pływał szybciej od rekordów Polski 17-latków na dystansach 50 i 100 m stylem klasycznym. W obu konkurencjach lepszy od niego był tylko jego klubowy kolega Marco Koch.

Były pływak Ostrobramskiej i Jagiellonki Warszawa pokazał się z bardzo dobrej strony już dwa tygodnie temu, podczas Grand Prix Pucharu Polski w Oświęcimiu. Rywalizację na 100 metrów żabką zakończył na pierwszym miejscu, ex aequo z Bartłomiejem Roguskim, a na o połowę krótszym dystansie był trzeci. W Fuldzie radził sobie jednak jeszcze lepiej, pływając szybciej od rekordów Polski w swojej kategorii.

[Aktualizacja: Wyniki Szabłowskiego nie będą mogły być uznane jako rekordy Polski ze względu na fakt, że nie spełnia on wymogów regulaminu ich zatwierdzania. Chodzi konkretnie o punkt 8. d) zawodnik musi posiadać aktualną licencję zawodniczą PZP oraz posiadać obywatelstwo polskie, Kartę Polaka lub być małoletnim sportowcem zamieszkującym w Polsce, którego przynajmniej jedno z rodziców uzyskało obywatelstwo polskie na podstawie przepisów ustawy o repatriacji z dnia 9 listopada 2000 r. (Dz.U. z 2004 r. Nr 53, poz. 53, 532, ze zm.)]

Sobotnie zmagania Szabłowski rozpoczął od startu na 100 m stylem klasycznym i już rano spisał się świetnie  Cztery długości basenu pokonał w 59.40. Dzięki swojemu występowi Szabłowski wszedł do wyścigu finałowego, w którym zmierzył się z Marco Kochem. Ostatecznie utytułowany niemiecki żabkarz okazał się lepszy o dziewięć dziesiątych sekundy (58.84 - 59.74).

Tego samego dnia Polak pływał jeszcze na 100 m stylem zmiennym, plasując się na trzeciej lokacie z rezultatem 57.94 (57.57 w sesji porannej). Kolejne fantastyczne osiągnięcie odnotował następnego dnia. W finale na dystansie 50 m stylem klasycznym uzyskał czas 27.57, lepszy od wciąż aktualnego rekordu Polski Macieja Hołuba z 2012 roku o dwie setne sekundy. Tym razem też ustąpił miejsca na najwyższym stopniu podium tylko Kochowi, przegrywając z nim o zaledwie piętnaście setnych sekundy!

KOMPLET WYNIKÓW