Świat

NCAA: Efektowne wyniki Naziębło

Szymon Gagatek 2015-11-24 15:13

Wyjątkowo zapracowana w trakcie Tennessee Fall Invitational była Klaudia Naziębło. Zawodniczka Virginia Tech w trzydniowych zawodach stanęła na starcie aż czternastokrotnie, ale nie przeszkodziło jej to w uzyskaniu kilku bardzo dobrych wyników i odniesieniu efektownego zwycięstwa na dystansie 200 jardów stylem motylkowym.

Tennessee Fall Invitational | KOMPLET WYNIKÓW
*Klaudia Naziębło (Virginia Tech)
*Michał Szuba (Virginia Tech)
*Michał Rokita (University of Missouri)

Na Uniwersytecie Tennessee Wrocławianka świetnie poradziła sobie na dystansie 200 jardów stylem motylkowym, wygrywając finał A z czasem 1:55.30, wolniejszym o zaledwie czternaście setnych sekundy od jej rekordu życiowego. W tym sezonie w całej lidze NCAA szybciej pływała jedynie utalentowana Amerykanka, mistrzyni świata juniorek z Dubaju na dystansie 400 m stylem zmiennym, Ella Eastin (1:53.34)! Kwalifikujac się do finału A reprezentantka Polski zanotowała na 50-metrowym basenie wynik 2:15.38, tylko niespełna sekundę gorszy od tego, który dał jej w tym roku złoto krajowego czempionatu w Szczecinie.

Indywidualnie Naziębło była też dwukrotnie czwarta (100 jardów stylem grzbietowym i 400 jardów stylem zmiennym). W rywalizacji zmiennistek uzyskała czas 4:11.82, który jest najlepszym wynikiem w historii polskiego pływania w tej konkurencji! Dodatkowo znalazła się na ósmym miejscu na 50 jardów stylem dowolnym i zwyciężyła w finale B na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Wysokie lokaty zajmował też Michał Szuba, który uplasował się na trzeciej pozycji na 500 i 1650 jardów stylem dowolnym, był też szósty na 200 jardów stylem dowolnym. Z kolei Michał Rokita z Uniwersytetu Missouri najwyższe, siódme miejsce zajął na 200 jardów stylem klasycznym.

Magnus Cup | KOMPLET WYNIKÓW
*Ludwika Szynal (Akron University)
*Szymon Golczyk (Cleveland State University)

Rekordem Uniwersytetu Stanowego Cleveland na dystansie 200 jardów stylem motylkowym popisał się w trakcie ostatniego weekendu Szymon Golczyk. Zawodnik gospodarzy Magnus Cup uzyskał w finałowym wyścigu w tej konkurencji czas 1:46.30 i o dwie dziesiąte sekundy poprawił osiągnięcie Justina Kermacka z 2012 roku. Było to jedyne indywidualne zwycięstwo Polaka na tych zawodach, ale wraz z kolegami wygrywał jeszcze trzy konkurencje sztafetowe: 4x50 i 4x100 jardów stylem zmiennym oraz 4x200 jardów stylem dowolnym. Blisko pierwszego miejsca Golczyk był też na 100 jardów stylem motylkowym, przegrywając walkę w finale A tylko z innym reprezentantem Wikingów, Philippem Sikatzkim.

W zawodach Magnus Cup wzięły udział również zawodniczki Uniwersytetu Akron, z Ludwiką Szynal w składzie. Nasza grzbiecistka zaprezentowała się z bardzo dobrej strony w swoim koronnym stylu, wygrywając rywalizację na 100 i 200 jardów i kończąc finał A na 50 jardów na drugiej lokacie. Czas jaki uzyskała w finale A na najdłuższym dystansie (1:55.52) to drugi wynik w historii jej uczelni, gorszy tylko od rekordu życiowego Polki (1:55.04).