Świat

Budapeszt 2017: Wicemistrz świata poza półfinałami

Szymon Gagatek 2017-07-27 11:51

Z ostatnich dwóch mistrzostw świata na długim basenie Radosław Kawęcki wracał ze srebrnymi medalami na dystansie 200 m stylem grzbietowym. W Budapeszcie nie uda mu się powtórzyć sukcesu z Barcelony i Kazania. W czwartkowy poranek nasz zawodnik odpadł w eliminacjach swojej koronnej konkurencji, zajmując 18. pozycję.

Zawodnik AZS AWF Warszawa uzyskał czas 1:58.41 i niespodziewanie został sklasyfikowany poza pierwszą "szesnastką". Do tego, by znaleźć się w gronie półfinalistów zabrakło mu zaledwie ośmiu setnych sekundy. Podobnie było kilka dni temu na o połowę krótszym dystansie, gdzie Kawęcki był 17., z wynikiem gorszym o zaledwie jedną setną sekundy od rezultatu, który dawał wówczas przepustkę do kolejnej fazy rywalizacji. 

W eliminacjach 200 m stylem grzbietowym zaprezentował się dziś także Jakub Skierka. Debiutujący na wielkiej imprezie międzynarodowej wśród seniorów reprezentant Cartusii Kartuzy cztery długości basenu pokonał w 2:00.44. Naszemu wicemistrzowi Europy juniorów z ubiegłego roku pozwoliło to ostatecznie uplasować się na 26. pozycji.

Z pierwszym czasem do półfinałów wszedł Ryan Murphy. Mistrz olimpijski osiągnął rano 1:56.11. O niespełna pół sekundy za nim do mety dopłynął reprezentującego gospodarzy Peter Bernek (1:56.53), a trzeci był Danas Rapsys z Litwy (1:56.67). Do dalszej fazy przebrnęli również medaliści ostatnich igrzysk i czempionatu globu w Kazaniu: Jewgienij Ryłow z Rosji (7.; 1:57.28) oraz Mitch Larkin z Australii, który jednak był dopiero 13. (1:58.00).

Portal megatiming.pl składa podziękowania:
- wszystkim, którzy wsparli wyjazd redakcji na mistrzostwa świata przez zakup czepków i koszulek "WSPIERAM MEGATIMING.PL" oraz firmie H2O Shop,
- Paulinie Kujawie, Michałowi Harasimowi oraz Arturowi Żakowi za wsparcie finansowe na platformie PATRONITE, którego celem było sfinansowanie wyjazdu na mistrzostwa świata w Budapeszcie,
- Panu Zbigniewowi Dubielowi za wsparcie finansowe wyjazdu na mistrzostwa świata w Budapeszcie.

Portal megatiming.pl składa szczególne podziękowania Pani Katarzynie Stokowskiej za nieocenioną pomoc, wsparcie oraz zaangażowanie w pozyskaniu środków finansowych na wyjazd redakcji na mistrzostwa świata w Budapeszcie.

Partnerem relacji z mistrzostw świata w Budapeszcie jest Firma H2O Shop.