Polska

Lublin 2015: Faworyci w półfinałach, Czerniak powalczy o szóste złoto

Szymon Gagatek 2015-12-20 10:20

Wszyscy najlepsi polscy delfiniści zakwalifikowali się do połfinałów 50 m stylem motylkowym podczas ostatniego dnia Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżówców w Lublinie. W eliminacjach najlepszy rezultat uzyskał reprezentant AZS UŁ PŁ Łódź, piąty zawodnik ubiegłorocznej rywalizacji w tej konkurencji, Maksymilian Zgierski.

Dwudziestojednolatek pokonał dwie długości basenu w 23.77 s, a więc dokładnie o sekundę wolniej od rekordu Polski, należącego do Konrada Czerniaka. Zawodnik AZS AWF Katowice zajął rano trzecie miejsce, będąc jednym z czterech pływaków, którym udało się złamać barierę dwudziestu czterech sekund (23.84 s). Tej sztuki dokonali również Oskar Krupecki, tracąc do Zgierskiego zaledwie jedną setną sekundy oraz Mateusz Chaba (23.91 s).

Faworytem dzisiejszej rywalizacji sprinterów będzie na pewno Czerniak. Dla podopiecznego Bartosza Kizierowskiego niedzielny start to doskonała okazja na wywalczenie szóstego złota mistrzostw Polski w Lublinie i przypieczętowanie tytułu najbardziej utytułowanego pływaka zawodów. W poprzednich dniach puławianin zdobył pięć krążków z najcenniejszego kruszcu, a także dwukrotnie plasował się na drugiej pozycji - żaden inny mężczyzna nie może się pochwalić tak okazałym dorobkiem na tegorocznym krajowym czempionacie.

Medale Konrada Czerniaka w Lublinie:
Złote (5)
*50 m stylem dowolnym
*100 m stylem motylkowym
*4x50 m stylem zmiennym
*4x100 m stylem zmiennym
*4x100 m stylem dowolnym
Srebrne (2)
*100 m stylem dowolnym
*4x50 m stylem zmiennym mix

Będąc w tak doskonałej formie, reprezentant AZS AWF Katowice na pewno jest w stanie również pokusić się o wyśrubowanie rekordu Polski. Osiągnięcie najlepszego czasu w historii naszego krajowego pływania będzie konieczne, by wypełnić w tej konkurencji minimum na mistrzostwa Europy w Londynie. Kryterium wyznaczone przez Polski Związek Pływacki jest bowiem o sześć setnych sekundy lepsze od czasu 22.77 s, uzyskanego przez Czerniaka na czempionacie Starego Kontynentu w Szczecinie w 2011 roku.

Przydatne linki:
Oficjalna strona mistrzostw
Minima na ME w Londynie
Listy zgłoszeń
Wyniki LIVE
Transmisja