Świat

Seszele zorganizują mistrzostwa świata juniorów

Szymon Gagatek 2019-02-10 17:37

Już w 2020 roku juniorów specjalizujących się w startach na wodach otwartych czeka egzotyczna wyprawa. Wszystko za sprawą działaczy Międzynarodowej Federacji Pływackiej (FINA), którzy po raz pierwszy w historii powierzyli organizację imprezy rangi mistrzostw świata afrykańskiemu państwu. Młodzi pływacy będą rywalizować o medale czempionatu globu na Seszelach.

Taką informację podała tamtejsza agencja prasowa [TUTAJ]. Zmagania mają się odbyć w zatoce Beau Vallon na wyspie Mahe. Dokładnie w tym samym miejscu w ubiegłym roku przeprowadzone zostały zmagania w ramach FINA/Hosa Marathon Swim World Series. Władze pływania na Seszelach związały się z FINA 4-letnim kontraktem na organizowanie zawodów z tego prestiżowego cyklu i chcą wykorzystać ten fakt przy okazji mistrzostw świata juniorów. Prezes krajowego związku David Vidot chciałby, by młodzi pływacy walczyli o medale w tygodniu po wyścigach w ramach World Series.

W mistrzostwach świata juniorów rywalizują zawodnicy w wieku od 14 do 19 lat, startując na dystansach 5, 7.5 i 10 km oraz w sztafetach. Poprzednia edycja mistrzostw odbyła się w ubiegłym roku w izraelskim Eljacie. Wystąpiło w niej pięcioro reprezentantów Polski: Paulina Piechota, Ewa Jaszczuk, Patryk Pawlaczyk, Krzysztof Chmielewski i Hubert Bruzdewicz. Najwyższą lokatę zajął urodzony w 2004 roku Chmielewski, który był 6. na 5 km.