Świat

Duel in the Pool: Dwóch Polaków w składzie Europy!

Szymon Gagatek 2015-11-05 23:53

Wszystko wskazuje na to, że podczas grudniowych zawodów Duel in the Pool, które w tym roku odbędą się w legendarnym IUPUI Natatorium w Indianapolis, zaprezentuje się dwóch reprezentantów Polski! W 33-osobowym składzie Europy na pojedynek z Amerykanami znaleźli się medaliści czempionatu globu w Kazaniu: Radosław Kawęcki i Jan Świtkowski!

W drużynie gwiazd ze Starego Kontynentu nie mogło zabraknąć podopiecznego Pawła Słomińskiego. Kawęcki, który w tym roku po raz drugi z rzędu został wicemistrzem świata na dystansie 200 m stylem grzbietowym, został zaproszony do udziału w zawodach Duel in the Pool już po raz trzeci. W 2011 roku w Atlancie zajął między innymi drugie miejsce w swojej koronnej konkurencji, przegrywając jedynie z Ryanem Lochte'em, natomiast w 2013 roku ostatecznie nie pojawił się na starcie ze względu na chorobę, która wykluczyła go także z udziału w końcówce mistrzostw Europy w Herning.

Z kolei zaproszenie dla Świtkowskiego to przede wszystkim efekt jego rewelacyjnego występu na sierpniowym czempionacie globu. Zawodnik Skarpy Lublin wywalczył w Kazaniu brązowy medal na dystansie 200 m stylem motylkowym, po raz pierwszy w swojej karierze stając na podium tak ważnej imprezy międzynarodowej. Dodatkowym atutem Świtkowskiego w przypadku tegorocznej edycji Duel in the Pool jest też na pewno fakt, że we wrześniu powrócił do Stanów Zjednoczonych i na co dzień trenuje w Gainsville pod okiem Gregga Troy'a.

W kadrze Starego Kontynentu najliczniej reprezentowani będą Węgrzy i Brytyjczycy (po siedem osób). Nie zabraknie Katinki Hosszu, Ranomi Kromowidjojo, Vladimira Morozova, Laszlo Cseha czy wschodzącej gwiazdy pływania długodystansowego, Gregorio Paltrinieriego. Sporo do powiedzenia będzie też miało na pewno duńskie trio: Lotte Friis, Mie Nielsen i Jeanette Ottesen. Skład drużyny USA możecie natomiast sprawdzić TUTAJ.

Pojedynek Stanów Zjednoczonych z Europą odbędzie się w dniach 11-12 grudnia. Każdy z zawodników będzie mógł wystąpić łącznie w sześciu konkurencjach, a w puli nagród znajdzie się ponad 120 tysięcy dolarów!

Duel in the Pool 2015 - skład Europy:
Kobiety (17):
*Fanny Lecluyse (Belgia)
*Aliaksandra Herasimenia (Białoruś)
*Lotte Friis (Dania)
*Mie Nielsen (Dania)
*Jeanette Ottesen (Dania)
*Ranomi Kromowidjojo (Holandia)
*Eyglo Gustafsdottir (Islandia)
*Hilda Luthersdottir (Islandia)
*Franziska Hentke (Niemcy)
*Yuliya Efimova (Rosja)
*Katinka Hosszu (Węgry)
*Zsuzsanna Jakabos (Węgry)
*Boglarka Kapas (Węgry)
*Jazmin Carlin (Wielka Brytania)
*Hannah Miley (Wielka Brytania)
*Siobhan-Marie O’Connor (Wielka Brytania)
*Lauren Quigley (Wielka Brytania)
 
Mężczyźni (16):
*Radosław Kawęcki (Polska)
*Jan Świtkowski (Polska)
*Pavel Sankovich (Białoruś)
*Viktor Bromer (Dania)
*Vladimir Morozov (Rosja)
*Andrii Govorov (Ukraina)
*Peter Bernek (Węgry)
*Laszlo Cseh (Węgry)
*Daniel Gyurta (Węgry)
*David Verraszto (Węgry)
*James Guy (Wielka Brytania)
*Dan Wallace (Wielka Brytania)
*Andrew Willis (Wielka Brytania)
*Luca Mencarini (Włochy)
*Marco Orsi (Włochy)
*Gregorio Paltrinieri (Włochy)