Polska

GPP KRAKÓW: REKORD POLSKI DOMINIKI SZTANDERY! ZNAKMITE REZULTATY URBAŃCZYK I TCHÓRZ

Joanna Kwatera 2015-10-25 02:39

Już chyba dobrą tradycją stało się to, że na krakowskiej AWF co roku padają rekordy Polski. Tak też stało się i dziś, a tradycji tej dochowała Dominika Sztandera. Doskonałe rezultaty uzyskiwały też Aleksandra Urbańczyk i Alicja Tchórz. Wśród mężczyzn dobrze zaprezentowali się Radosław Kawęcki, Kacper Majchrzak i  Wojciech Wojdak.

Wydarzeniem dnia bez wątpienia był dziś występ 18-letniej zawodniczki Juvenii Wrocław, która w sesji popołudniowej poprawiła 6-letni już rekord Polski Ewy Ścieszko na sprinterskim dystansie w stylu klasycznym. Sztandera dwie długości basenu pokonała w czasie 30.30 poprawiając dotychczasowy rekordowy rezultat o 0,31 sekundy i wyprzedzając drugą na mecie Justynę Kasperuk (Polonia Warszawa) o ponad dwie sekundy. Zawodniczka ta doskonale popłynęła również na dystansie 200m tym stylem poprawiając swój rekord życiowy o prawie 5 sekund i uzyskując na mecie rezultat 2:26.67. Rekord życiowy Sztandera ustanowiła też w konkurencji 50m stylem dowolnym (25.11), gdzie finiszowała tuż za Aleksandrą Urbańczyk. Pływaczka z Łodzi również zaprezentowała wyborną formę wygrywając w sobotę trzy konkurencje: 50 i 100m stylem dowolnym oraz 50m stylem grzbietowym. Urbańczyk najpierw otarła się o swój rekord życiowy na dystansie sprinterskim stylem dowolnym, uzyskując rezultat tylko o 3 setne sekundy słabszy niż jej dotychczas najlepsze osiągnięcie w tej konkurencji (24.25), aby na dystansie dwukrotnie dłuższym zdystansować rywalki uzyskując pierwszy raz w karierze wynik poniżej 54 sekund - 53.84s. Jednak najlepiej punktowany wynik dnia zawodniczka ta uzyskała na swoim koronnym dystansie 50m stylem grzbietowym, a czas 26.59 dał jej 899 pkt.

Dobre wyniki uzyskiwała dziś również Alicja Tchórz. Pływaczka Juwenii Wrocław szczególnie znakomicie zaprezentowała się w konkurencji 100m stylem grzbietowym, a czas jaki uzyskała - 58.44,  jest tylko o jedną setną sekundy słabszy niż jej własny rekord Polski na tym dystansie. Dodatkowo Tchórz zwyciężyła dziś w konkurencjach 200 i 400m stylem zmiennym.
Do grona zwyciężczyń dołączyły dziś także: Monika Czerniak (Kormoran Olsztyn) na dystansie 400m stylem dowolnym, Paulina Nogaj (Wodnik Radom) w konkurencji 100m stylem motylkowym oraz Paula Żukowska (Juwenia Wrocław) na dystansie 200m stylem motylkowym.

Najlepiej punktowany wynik wśród mężczyzn uzyskał dziś nasz najlepszy grzbiecista - Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa). Vicemistrz świata z Kazania w konkurencji 200m stylem grzbietowym, dzisiaj na dystansie o połowę krótszym nie miał sobie równych i uzyskał na mecie czas 51.27, co dało mu 869 pkt. Ponadto popularny „Kawa” zwyciężył jeszcze na dystansie 200m stylem zmiennym, a w konkurencji 50m stylem grzbietowym dał się wyprzedził jedynie Tomaszowi Polewce (AZS AWF Katowice).

W trzech konkurencjach wygrywał dziś Kacper Majchrzak. Zawodnik Warty Poznań najwięcej punktów uzyskał za start na dystansie 100m stylem dowolnym, w którym finiszując z czasem 47.86 wyraźnie pokonał rywali (w tym drugiego na mecie Radosława Kawęckiego), uzyskując 827 pkt. Majchrzak najszybciej z całej stawki pokonał również dystans 50m tym stylem (22.50), a także 100m stylem motylkowym, gdzie poprawił prawie o sekundę swój rekord życiowy, osiągając czas 52.55.

Dobre wyniki zanotował dziś także pływak Unii Oświęcim Wojciech Wojdak. Dwukrotny finalista mistrzostw świata w Kazaniu najszybciej finiszował w konkurencjach 400 i 1500m stylem dowolnym. W pierwszej z nich osiągnął on rezultat 3:45.84, a w drugiej zostawił całą stawkę daleko w tyle, wyłączając tablice pomiaru czasu na cyfrach 15:04.32.

Pozostałe konkurencje wygrywali dziś:  Dawid Szwedzki (Śląsk Wrocałw) – 400m stylem zmiennym, który w bardzo zaciętym pojedynku zaledwie o 2 setne sekundy wyprzedził na mecie Karola Zbutowicza (Kormoran Olsztyn), Bartłomiej Roguski (Żoliborz Warszawa) – 200m stylem klasycznym, Kacper Klich (Śląsk Wrocław) – 800m stylem dowolnym, Krzysztof Tokarski (AZS AWF Katowice) – 50m stylem klasycznym i Dominik Ciężkowski (Jordan Kraków) – 200m stylem motylkowym.

Jutro rano ostatni blok zmagań, który wystartuje o godzinie 9.00. Zapraszamy!