Polska

Wielkie plany naszych pływaków! Polska Przeprawa Stulecia

Szymon Gagatek 2018-05-30 18:21

Sierpień może być wyjątkowym miesiącem w historii polskiego pływania. Nie tylko na mistrzostwach Europy w Glasgow, ale także na wodach otwartych. Bardzo interesującego przedsięwzięcia chcą się podjąć nasi reprezentanci: Aleksandra Bednarek, Hanna Bakuniak i Bogusław Ogrodnik. To ma być niesamowita Polska Przeprawa Stulecia!

Pod koniec lata doskonale znani wszystkim fanom pływania długodystansowego Polacy chcą wylecieć na Zachodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych, by tam zmierzyć się z wyjątkowymi wyzwaniami. Ich projekt ma na celu pokonanie wpław Kanału Catalina oraz Jeziora Tahoe. Bakuniak i Bednarek mają zamiar zostać pierwszymi pływaczkami z naszego kraju, które przepłyną wchodzący w skład Korony Oceanów, 33-kilometrowy Kanał Catalina na Pacyfiku (zwany także "kanałem La Manche Ameryki"). Z kolei przeprawa przez Jezioro Tahoe (drugie pod względem głębokości jezioro USA) to kolejny krok w kierunku zdobycia Korony Jezior Świata przez Ogrodnika.

Cała trójka aktualnie zbiera środki potrzebne na łódź asekurującą, kajakarzy, członkostwo Catalina Channel Swimming Federation i obserwatorów. Możemy ich w tym wesprzeć na stronie zrzutka.pl. Tam też dowiecie się o wszystkich szczegółach dotyczących Polskiej Przeprawy Stulecia.

Dlaczego postanowili to zrobić? Na stronie czytamy:

"Chcemy udowodnić, że ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach! Chcieć, to móc! A  ciężka praca, pasja i determinacja mogą zaowocować osiągnięciem teoretycznie niemożliwych celów. I nie robimy tego tylko dla siebie! Jest chłopiec, którego walka o życie i zdrowie może być inspiracją niejednego wyczynowca. Ignacy Pianko zwany przez rodziców „Kardiokosmitą”, to 7-letni chłopiec z autyzmem, wadą serca, guzem mózgu, niedosłuchem i wieloma innymi problemami zdrowotnymi.

To właśnie jemu dedykujemy każdą przepłyniętą przez nas milę, licząc na to, że zapoznacie się z jego historią i wesprzecie swoim 1% (KRS 0000186434, cel szczegółowy: Pianko Ignacy 197/P) lub darowizną na rehabilitację i leczenie Ignasia. Szczegółowe informacje jak to zrobić znajdziecie tutaj: www.ignacowo.plwww.facebook.com/PomocIgnasiowi"

Mecenat nad wydarzeniem objął już Polski Związek Pływacki, ale także Prezydent Miasta Łodzi i Metropolia Bydgoska. My również przyłączamy się do akcji!