Świat

NCAA: Passa podtrzymana, Furtek znów z dubletem!

Szymon Gagatek 2016-02-07 01:20

Zawodnicy Uniwersytetu Południowej Kalifornii znów okazali się nie do powstrzymania w lidze NCAA! Dzień po niespodziewanym zwycięstwie nad Uniwersytetem Kalifornijskim dołożyli do swojej kolekcji triumf nad kolejnym lokalnym rywalem. Tym razem pokonali Stanford 167 do 133. W zespole gospodarzy ponownie świetnie spisał się Paweł Furtek.

Tak jak w piątek, również i następnego dnia polski pływak okazał się najlepszy na 500 i 1000 jardów stylem dowolnym. Uzyskał odrobinę gorsze rezultaty (na krótszym dystansie popłynął o zaledwie jedenaście setnych sekundy wolniej niż w konfrontacji z Golden Bears), ale nie przeszkodziło mu to w pokonaniu wszystkich rywali. W rywalizacji delfinistów niższe lokaty zajmował z kolei Michał Domagała. Drugi z Biało-czerwonych, którzy studiują w Los Angeles, znów dołożył do dorobku swojej drużyny dwa punkty - tym razem był czwarty na 200 jardów stylem motylkowym. Oprócz tego został sklasyfikowany na szóstej pozycji na o połowę krótszym dystansie i wystąpił w sztafecie Trojans 4x100 jardów stylem zmiennym, która zakończyła rywalizację na czwartym miejscu.

To pierwszy przypadek w XXI wieku, gdy Uniwersytet Południowej Kalifornii w jednym sezonie zdołał pokonać w bezpośrednich pojedynkach zarówno drużynę z Berkeley, jak i Stanford! Ostatni raz doszło do tego niemal dwadzieścia lat temu - dokładnie w 1997 roku! Takie rezultaty sprawiają, że z ekipą Trojans wszyscy będą musieli liczyć się bardzo poważnie podczas zbliżających się wielkimi krokami mistrzostw konferencji Pacific-12, gdzie podopieczni Dave'a Salo będą bronić tytułu, wywalczonego sensacyjnie na poprzednim czempionacie. Wcześniej, bo już 20 lutego, dojdzie do konfrontacji drużyny Furtka i Domagały z Uniwersytetem Utah.

Southern California vs. Stanford | KOMPLET WYNIKÓW
Michał DomagałaUSC
100 y stylem motylkowym48.566.
200 y stylem motylkowym1:48.934.
Paweł FurtekUSC
500 y stylem dowolnym4:25.521.
1000 y stylem dowolnym9:07.171.
 

University at Buffalo vs. Cleveland State University | KOMPLET WYNIKÓW
*Szymon Golczyk (Cleveland State) 

Dotkliwą porażką 89 do 209 zakończył się występ zawodników Cleveland State University w pojedynku z University at Buffalo. Szymon Golczyk indywidualnie zdobył dla zespołu gości dziesięć punktów dzięki triumfowi na 100 jardów stylem motylkowym (48.67 s) i piątej pozycji na 200 jardów stylem dowolnym (1:43.32). Polak był jednym z zaledwie trzech zawodników Wikingów, którym udało się zwyciężyć w jakiejkolwiek konkurencji. Oprócz niego na 200 jardów stylem grzbietowym najlepszy był Tommi Wolst, a na 100 i 200 jardów stylem dowolnym pierwsze miejsce zajął Philipp Sikatzki. W pozostałych wyścigach górą byli gospodarze. Nie inaczej było w rywalizacji sztafet, w której również zaprezentował się Golczyk (czwarta pozycja na 4x50 jardów stylem dowolnym i druga na 4x50 jardów stylem zmiennym).

Miami University (Ohio) vs. Eastern Michigan University | KOMPLET WYNIKÓW
*Krzysztof Gilski (Eastern Michigan)
*Marcin Rżyski (Eastern Michigan)

Siedemdziesiąte zwycięstwo z rzędu nad rywalem z Mid-American Conference odnieśli w nocy z soboty na niedzielę zawodnicy Eastern Michigan University. Pokonali oni na wyjeździe Uniwersytet Miami w Ohio 184 do 109. Spośród dwójki Polaków reprezentujących zespół gości lepsze lokaty zajmował Marcin Rżyski, który był dwukrotnie drugi: na 500 i 1000 jardów stylem dowolnym. Z kolei Krzysztof Gilski, oprócz dwóch startów indywidualnych (piąte miejsce na 200 jardów stylem motylkowym i siódme na o połowę krótszym dystansie), zaprezentował się także w dwóch wyścigach sztafetowych. Na 4x50 jardów stylem zmiennym jego drużyna była czwarta, a na 4x100 jardów stylem dowolnym uplasowała się o jedną pozycję wyżej.

Virginia Tech Invitational | KOMPLET WYNIKÓW
*Klaudia Naziębło (Virginia Tech)
*Michał Szuba (Virginia Tech)

Villanova University vs. Long Island University | KOMPLET WYNIKÓW
*Aleksandra Dziewa (Long Island)