Polska

Święto pływania na Jeziorku Czerniakowskim już jutro

Szymon Gagatek 2016-06-24 19:33

Już jutro na Jeziorku Czerniakowskim odbędą się III Beko Otwarte Mistrzostwa Warszawy w pływaniu na wodach otwartych. Zawody te otworzą tegoroczny cykl Grand Prix Polski, wejdą też w skład zmagań o Puchar Polski Masters. Natomiast dla młodych zawodników staną się okazją do zakwalifikowania się na mistrzostwa świata juniorów w Hoorn. 

Chęć udziału w rywalizacji zgłosiło niemal 250 osób. Wszystko wskazuje więc na to, że pobity zostanie ubiegłoroczny rekord frekwencji. Na listach zgłoszeń nie brakuje znanych nazwisk polskich specjalistów od startów na wodach otwartych, na czele z Joanną Zachoszcz, która w ostatnich tygodniach spisuje się fantastycznie. Pływaczka AZS UWM Olsztyn najpierw wywalczyła przepustkę na sierpniowe Igrzyska, a kilka dni temu zajęła dwunaste miejsce w zawodach Pucharu Świata na Balatonie. Olimpijski dystans 10 km wśród kobiet spróbuje w sobotę pokonać także jej klubowa koleżanka Justyna Burska, a ich plany na zajęcie dwóch pierwszych miejsc będzie chciała pokrzyżować Hanna Bakuniak z MKP Szczecin.

Wśród mężczyzn wyróżniają się nazwiska dwóch reprezentantów naszego kraju: Krzysztofa Pielowskiego i Jana Urbaniaka. Z kolei zmaganiach juniorów na 7.5 km zaprezentują się chociażby uczestnicy ubiegłorocznych mistrzostw Europy juniorów, a więc Michał Macner i Kacper Szczepański. Dodatkowo bardzo ciekawą obsadę będzie miała rywalizacja na 5 km. Pięciokrotnie pętlę o długości 1 km na stołecznym jeziorze zamierzają pokonać między innymi Monika Czerniak, Gabriela Wójtowicz, Julia Zaborowicz czy Bartłomiej Kubkowski.

Wyścigi na Jeziorku Czerniakowskim zostaną rozegrane łącznie aż na sześciu dystansach (0.75 km, 1.5 km, 3 km, 5 km, 7,5 km i 10 km), w kilku kategoriach wiekowych - od najmłodszych aż do Mastersów. Duży wybór konkurencji to doskonała szansa na sprawdzenie się - zarówno dla amatorów, profesjonalnych pływaków, jak i triathlonistów. Nie zabraknie międzynarodowego towarzystwa. Na liście zgłoszeń znajdziemy zawodników z Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Francji, a nawet... Australii, reprezentowanej przez Kamilę Wilczyńską. 

Sponsorami tegorocznego wydarzenia są: Beko, SAE, Lease Plan Fleet Management, Renault Retail Group, Klondaik Building The Future, Bon Bon Buddies, HUUB, agencja wydawnicza Akces, Ruszt Mont, TriFit.pl. 

Patroni medialni to TVP3 Warszawa, Magazyn Bieganie.pl dodatek Triathlon, Akademia Traithlonu, swimportal.pl i megatiming.pl.

Oficjalną stronę zawodów znajdziecie TUTAJ.