Świat

NCAA: Werner w świetnej formie na zakończenie semestru!

Szymon Gagatek 2014-11-26 20:26

Paweł Werner spisywał się rewelacyjnie w czasie ubiegłotygodniowych zawodów Georgia Tech Invite, które odbyły się w Atlancie. Polak wygrał rywalizację na 200 jardów stylem dowolnym, a dystans 500 jardów pokonał najszybciej w karierze! Pomógł tym samym Uniwersytetowi Florydy zwyciężyć w mitingu kończącym pierwszą część zmagań w lidze NCAA w tym sezonie.

Georgia Tech Invite | WYNIKI
*Iwona Lefanowicz (Florida Atlantic University)
*Paweł Werner (University of Florida)

Werner już pierwszego dnia pokazał się ze świetnej strony, zajmując trzecie miejsce na dystansie 500 jardów stylem dowolnym. Uzyskał czas 4:20.66 i o ponad cztery sekundy poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy. Szybsi byli jedynie koledzy Polaka z uczelni: Szkot, Dan Wallace (4:14.53) i Włoch, Andrea Mitchell d'Arrigo (4:16.94), który już za tydzień będzie reprezentował swój kraj na mistrzostwach świata. Wynik Wernera daje mu w tej chwili jedenaste miejsce wśród najlepszych zawodników tego sezonu w Stanach Zjednoczonych. Jest także znacznie lepszy od minimum B na mistrzostwa NCAA.

Nasz reprezentant zaliczył również fantastyczny występ na 200 jardów stylem dowolnym, zwyciężając z rezultatem 1:34.79. W tym roku akademickim szybciej w całych Stanach pływali jedynie Dylan Carter i Michael Chadwick. Kolejne punkty dołożył zajmując trzecie miejsce na o połowę krótszym dystansie (44.07 s). W obu tych konkurencjach również odnotowywał czasy lepsze od minimum B na kończący sezon ligowy czempionat.

Indywidualnie Werner triumfował jeszcze w finale B 50 jardów stylem dowolnym, z wynikiem 20.51 s, co dało mu w ostatecznym zestawieniu jedenastą lokatę. Był również ważnym ogniwem zwycięskich sztafet 4x100 i 4x200 jardów stylem dowolnym, płynąc w obu na trzeciej zmianie i uzyskując kolejno czasy 43.55 s i 1:36.05. Uniwersytet Florydy zdecydowanie wygrał zawody, wyprzedzając o niemal tysiąc punktów gospodarzy.

W stawce siedemnastu uczelni wśród kobiet na siódmym miejscu znalazła się drużyna Iwony Lefanowicz, Florida Atlantic University. Polka wygrywała finały C na 100 i 200 jardów stylem grzbietowym (56.38 s; 2:00.42), plasując się ostatecznie na dwudziestej pierwszej lokacie, natomiast na dystansie 200 jardów stylem zmiennym była czterdziesta pierwsza (2:09.41).

House of Champions | WYNIKI
*Agnieszka Małecka (Univesity of Indianapolis)
*Karolina Szymaszek (Univesity of Indianapolis)
*Dawid Rybiński  (Univesity of Indianapolis)

Drużyna mężczyzn z Uniwersytetu Indianapolis triumfowała w zawodach House of Champions, które odbyły się w legendarnym UIPUI Natatorium w Indianapolis, gdzie w przyszłym roku odbędą się mistrzostwa II Dywizji NCAA. Swoją cegiełkę do tego zwycięstwa dołożył Dawid Rybiński, który bardzo dobrze poradził sobie w rywalizacji na dystansie 500 jardów stylem dowolnym, zajmując trzecią lokatę, z najlepszym w tym sezonie wynikiem, 4:32.41. Polak zajął też piątą lokatę w finale 200 jardów stylem dowolnym (1:41.31) i był jedenasty w kwalifikacjach na o połowę krótszym dystansie, ustanawiając nowy rekord życiowy (47.03 s). Wraz z kolegami zwyciężył w wyścigu sztafetowym 4x200 jardów stylem dowolnym.

Z nowymi życiówkami UIPUI Natatorium opuszczały również Agnieszka Małecka i Karolina Szymaszek. Pierwsza najszybciej w życiu popłynęła w kwalifikacjach 200 jardów stylem zmiennym (2:09.71), ostatecznie zajmując dziesiąte miejsce (drugie w finale B). Zawodniczka z Lęborka wygrała też walkę o dziewiąte miejsce na 200 jardów stylem grzbietowym (2:06.78), a na dwukrotnie krótszym dystansie była trzynasta (58.86 s). Swój drugi rekord życiowy poprawiła na pierwszej zmianie sztafety 4x50 jardów stylem zmiennym, uzyskując na dystansie 50 jardów stylem grzbietowym czas 27.60 s.

Natomiast Szymaszek dwukrotnie zdołała przebić się do finału A, na 100 jardów stylem klasycznym zajmując ósmą lokatę (1:07.60), na dystansie dwukrotnie dłuższym plasując się pozycję wyżej (2:26.03). Nasza zawodniczka była też trzydziesta druga w kwalifikacjach 50 jardów stylem dowolnym, właśnie w tej konkurencji poprawiając życiówkę (25.31 s).

Art Adamson Invitational | WYNIKI
*Bartosz Krzyżaniak (Southern Methodist University)
*Daniel Świetlicki (Louisiana State University)

Janis Hape Dowd Nike Cup | WYNIKI (dzień 1.)  (dzień 2.)  (dzień 3.)
*Matt Kwatyra (University of North Carolina)

TYR Invitational | WYNIKI
*Joanna Antoniuk (University of Akron)