Świat

Megatiming.pl prezentuje: Najlepsi Polacy w USA - październik [ranking]

Szymon Gagatek 2015-11-02 15:55

Za nami październik - miesiąc, który w światowym pływaniu otwiera sezon zimowy. W Stanach Zjednoczonych to również początek zmagań na akademickich obiektach w lidze NCAA. Za oceanem startuje bardzo liczna grupa Polaków - warto więc przyjrzeć się bliżej tym, którzy spisują się tam najlepiej. Dziś przedstawiamy ranking naszych najszybszych pływaków ubiegłego miesiąca!

Przy tworzeniu rankingu wzięliśmy pod uwagę tylko te konkurencje, w których w pierwszej części sezonu wystartowało przynajmniej sześć osób z naszego kraju. Wśród mężczyzn zabrakło jedynie bardzo rzadko rozgrywanej na początku sezonu rywalizacji na jedną milę (1650 jardów stylem dowolnym), natomiast zestawienie wśród kobiet przy takim założeniu udało się stworzyć jedynie w stylu klasycznym i zmiennym. 

W tabelach bezsprzecznie króluje Paweł Werner, który już na samym początku sezonu pokazał się ze świetnej strony na krótkich i średnich dystansach w stylu dowolnym. Jego rezultat z 500 jardów długo dawał mu nawet prowadzenie w zestawieniu najlepszych rezultatów w całych Stanach Zjednoczonych. W wewnątrzpolskiej rywalizacji podopieczny Gregga Troy'a jest na szczycie aż czterech konkurencji: od 50 do 500 jardów stylem dowolnym. Po dwie pierwsze lokaty zajmują Krzysztof Jankiewicz i Jerzy Twarowski, a wyróżniającą się postacią jest również Michał Domagała, który najlepszym rezultatem spośród Biało-czerwonych legitymuje się co prawda jedynie na 200 jardów stylem zmiennym, ale za to aż czterokrotnie plasuje się tuż za liderem.

Bardzo ciekawie kształtuje się natomiast rywalizacja polskich żabkarek. Na 100 jardów minimalnie lepsza w październiku okazała się Kinga Cichowska, natomiast na dwukrotnie dłuższym dystansie górą jest Weronika Paluszek. Obie będą miały okazję namieszać w tym zestawieniu już w piątek i sobotę, gdy staną obok siebie na słupkach startowych na obiekcie Virginia Tech.

Poniżej udostępniamy Wam polski ranking TOP 6 początku sezonu w Stanach Zjednoczonych. Sprawdźcie sami, jak radzą sobie Wasi ulubieńcy w rywalizacji ze swoimi rodakami!