Świat

Czas ruszać w świat - Czerniak i Kawęcki w Canet

Szymon Gagatek 2015-06-05 17:31

Już jutro rozpoczyna się jedna z najważniejszych pływackich serii zawodów w sezonie letnim - słynny cykl Mare Nostrum. Pierwszym miejscem, w którym spotka się wielu znakomitych zawodników z całego świata, będzie oczywiście francuskie Canet-en-Roussillon. Na liście zgłoszonych pojawiają się też Polacy: Radosław Kawęcki i Konrad Czerniak.

Kawęcki w swojej koronnej konkurencji, 200 m stylem grzbietowym, po raz pierwszy od mistrzostw świata w Dausze będzie mógł zmierzyć się z japońskim wicemistrzem olimpijskim, Ryosuke Irie, który w tym sezonie legitymuje się zdecydowanie najlepszym rezultatem na świecie, 1:54.62. Swój start w Canet zapowiedzieli również medaliści ubiegłorocznych mistrzostw Europy: Christian Diener z Niemiec i Gabor Balog z Węgier.

Podopieczny Pawła Słomińskiego pojawia się na liście zgłoszonych zawodników również na o połowę krótszym dystansie, wraz ze wspomnianymi wcześniej pływakami. Wśród gwiazd tej konkurencji nie brakuje jednak innych wybitnych pływaków, takich jak Amerykanin Ryanem Lochte, lider tegorocznych list - Christopher Walker-Hebborn z Wielkiej Brytanii czy mistrzowie świata z 2011 roku: Camille Lacourt i Jeremy Stravius.

Z kolei Czerniak jest awizowany do startu na swoich najmocniejszych dystansach: 50 i 100 m stylem dowolnym i motylkowym. Wśród jego najgroźniejszych rywali pojawiają się chociażby Chad le Clos z RPA, Mehdy Metella z Francji, Laszlo Cseh z Węgier, brytyjski talent, Benjamin Proud oraz hiszpański rekordzista świata w delfinowym sprincie, Rafael Munoz Perez.

Cykl Mare Nostrum:
6-7 czerwca   Canet-en-Roussillon
10-11 czerwca   Barcelona
13-14 czerwca   Monako