Megatiming.pl poleca: Pool Camera

Szymon Gagatek 2017-11-23 13:36

Wideoanaliza techniki pływania już od kilku lat stale zyskuje na popularności. W Polsce to narzędzie przeznaczone dla zawodników oraz trenerów i przyczyniające się do poprawiania uzyskiwanych rezultatów wciąż jest jednak wykorzystywane sporadycznie. Z pomocą przychodzi Pool Camera - nowość na naszym krajowym podwórku.

-> Strona internetowa Pool Camera
-> Fanpage na Facebooku
-> Kanał Pool Camera na YouTube'ie

Pool Camera oferuje profesjonalny system wideorejestracji techniki pływania. Specjalnie zaprojektowany sprzęt umożliwia nagranie ruchu zawodnika jednocześnie z trzech ujęć (z góry, z boku oraz spod wody) i w różnym tempie (normalnym, 1/2 lub 1/5 tempa). Pozwala to na szczegółową i wnikliwą analizę techniki. Pool Came-rze nie umkną najdrobniejsze błędy, których nawet najbardziej wprawne oko trenera może nie zauważyć w trakcie codziennej pracy. Po zakończeniu nagrania zawodnik otrzymuje link do zapisu wideo, a w razie potrzeby także płytkę lub plik, którym może się podzielić ze swoim szkoleniowcem.

- W młodości trenowałem pływanie i wioślarstwo, wiem jak wiele czynników wpływa na sukces w sporcie, teraz pływa moja córka. Kiedyś, gdy byłem z nią na obozie, przeprowadzone zostało nagranie kamerą z wody. Zauważyłem wtedy jak krótka videoanaliza pokazująca konkretny błąd wpłynęła na poprawę jej techniki pływania, a w konsekwencji na wyniki na zawodach. Zrozumiała wówczas, co dzieje się z jej ciałem i przekonała się, że pewne elementy techniczne powinny wyglądać inaczej. W myśl zasady, że obraz mówi więcej niż tysiąc słów pomyślałem, że można jeszcze rozbudować system nagrywania pływaków, tak aby była możliwość obserwacji zawodnika z różnych ujęć kamery, a szczególnie z góry - mówi Wilhelm Czaja, pomysłodawca i założyciel Pool Camera. - Chwilę później dużą dawkę motywacji dał mi Kacper Klich - nasz polski olimpijczyk z Rio. Spotkaliśmy się z nim w tym roku na jednym z obozów i nagraliśmy go. Gdy zobaczył nagranie, stwierdził że niewiarygodne jest to, że gdy pływa jego odczucia z wody nie do końca pokrywają się z zarejestrowanym obrazem - dodaje.

Na stronie internetowej Pool Camera można znaleźć wszystkie najważniejsze informacje dotyczące oferty. Łatwo sprawdzić cennik, a także wypełnić formularz przeznaczony dla klientów indywidualnych. Istnieje też możliwość zgłoszenia grupowego (minimum 10 osób). Po ustaleniu konkretnego terminu ekipa Pool Camera dotrze w wyznaczone miejsce i wykona nagranie na basenie według potrzeb.

Do wyboru są trzy pakiety: brązowy, srebrny i złoty. Podstawowe nagranie przeprowadzone na dystansie 100 metrów, złożone z trzech ujęć na jednym ekranie i zarejestrowane w normalnym tempie to koszt 160 zł. Istnieje oczywiście możliwość poszerzenia tej oferty o montaż wideo złożony z indywidualnego ujęcia z każdej kamery i/lub dodatkowe nagrania w tempie FPS 50 (1/2 tempa). W pakiecie złotym najważniejszy jest natomiast czas pracy z zawodnikiem- aż do 45 minut. Można wtedy zrobić znacznie więcej - nagrać starty, nawroty, przepłynięcie treningowe i startowe. 

- Mam nadzieję, że ta technologia przyczyni się do poprawy wyników naszych zawodników. Jestem całym sercem z polskimi pływakami i chciałbym, by Pool Camera pomogła im zbliżać się do światowej czołówki - podsumowuje Czaja.

Więcej szczegółów: www.poolcamera.pl