Świat

Finowie i Serbowie odsłaniają karty

Szymon Gagatek 2015-11-17 14:17

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy w pływaniu na krótkim basenie, które odbędą się na obiekcie Instytutu Wingate w Izraelu za niespełna miesiąc (w dniach 2-6 grudnia). Nic więc dziwnego, że część krajów oficjalnie ogłosiła już składy swoich reprezentacji na tę imprezę. Wśród nich są między innymi Finlandia i Serbia.  

Ekipa Suomi będzie się składać z aż dwudziestu trzech osób. Wśród powołanych znaleźli się chociażby doświadczeni i utytułowani zawodnicy, tacy jak trzydziestoletnia Hanna-Maria Seppala - mistrzyni świata na 100 m stylem dowolnym z 2003 roku i czterokrotna złota medalistka czempionatu Starego Kontynentu właśnie na 25-metrowej pływalni oraz sprinter Ari-Pekka Liukkonen i żabkarz Matti Mattsson, który dwa lata temu w Barcelonie zdobył brąz na 200 m stylem klasycznym. W Netanji nie zabraknie również kilku utalentowanych juniorów, na czele z najlepszą zawodniczką Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w 2013 roku na dystansie 50 m stylem dowolnym, Roosą Mort.

Kadra Finlandii na ME:
Kobiety: Mimosa Jallow, Reetta Kanervo, Veera Kivirinta, Silja Känsäkoski, Jenna Laukkanen, Marlene Niemi, Emilia Pikkarainen, Hanna-Maria Seppälä, Fanny Teijonsalo, Lotta Upanne, Sini Koivu, Sohvi Nenonen, Roosa Mort
Mężczyźni: Sami Aaltomaa, Anton Herrala, Ari-Pekka Liukkonen, Matti Mattsson, Tuomas Pokkinen, Riku Pöytäkivi, Jaakko Rautalin, Andrei Tuomola, Tatu Waltari, Christoffer Fredriksson

Serbowie do Netanji wyślą zaledwie siedmioro pływaków. W składzie brakuje mistrza Europy z Berlina z 2014 roku na 200 i 400 m stylem dowolnym, Velimira Stjepanovica, który najprawdopodobnie postanowił odpuścić sobie podróż na Bliski Wschód, by skupić się już na przygotowaniach do sezonu olimpijskiego. Wśród powołanych nie pojawił się również Arkady Vyatchanin, który do startu na przyszłorocznych igrzyskach szykuje się w Stanach Zjednoczonych. Rosjanin na swój debiut w kadrze Serbii będzie musiał jeszcze trochę poczekać.

Kadra Serbii na ME:
Anja Crevar, Vuk Celic, Ivan Lendjer, Uros Nikolic, Petar Petrovic, Stefan Sorak, Boris Stojanovic