Szybcy Polacy walczą w Birmingham

Szymon Gagatek 2013-03-07 23:27

Bardzo dobrze zaprezentowali się polscy zawodnicy podczas drugiego dnia kwalifikacji Mistrzostw II Dywizji NCAA w pływaniu. Najlepiej po raz kolejny spisał się Piotr Jachowicz. Zwycięzca wczorajszej rywalizacji na 200 jardów stylem zmiennym, dziś z drugim czasem awansował do finału na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Polak uzyskał czas 3:52.77 i tylko o cztery dziesiąte sekundy przegrał z Marko Blazevskim z Uniwersytetu Wingate. Tuż za Jachowiczem uplasował się Paweł Trenda (3:52.93), a z piątym czasem do finału A wszedł Daniel Świetlicki (3:54.93). Niewiele zabrakło, a w wyścigu medalowym zobaczylibyśmy aż czterech naszych zawodników. Kacper Pełczyński do ósmego miejsca stracił zaledwie czternaście setnych i wystąpi w finale B.

Trzech polskich pływaków wystąpiło w rywalizacji na dystansie 200 jardów stylem dowolnym. Jedynym, który awansował do wieczornych finałów był Krzysztof Wilk z Uniwersytetu Bridgeport, który uzyskał siódmy czas kwalifikacji (1:38.48). Dwudzieste trzecie miejsce zajął Igor Kowal (1:39.96), a czterdziesty pierwszy był Dawid Rybiński (1:41.27).

W indywidualnej rywalizacji na 400 jardów stylem zmiennym wzięła udział również Agnieszka Ostrowska, która z jedenastym rezultatem (4:27.32) awansowała do finału B. Polka wieczorem wystąpi też w wyścigu na dystansie 4x100 jardów stylem zmiennym, w którym jej Uniwersytet Drury z pewnością będzie się liczył w walce o medale.

O miejsce na podium w sztafecie 4x50 jardów stylem dowolnym powalczą też Wilk (Bridgeport) i Trenda (Uniwersytet Saint Leo). Z kolei na dystansie 4x100 jardów stylem zmiennym Pełczyński (Drury) i Jachowicz (Wayne State) popłyną w finale A, a Pietrzak (Bridgeport) w finale B.