Polska

Czwarty dzień eliminacji – Cisza przed burzą

Marcin Ryszka 2015-05-31 14:47

Po wczorajszym dniu, bardzo emocjonującym i obfitującym w znakomite wyniki, w porannych eliminacjach Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców faworyci wyraźnie oszczędzali siły na popołudniowe finały. Sprawdźcie, co wydarzyło się w niedzielny poranek w Szczecinie.

Jako pierwsze do wody wskoczyły kraulistki. Na dystansie 100m najlepszy czas eliminacji uzyskała Anna Kawecka (57.18). Wyprzedziła ona Katarzynę Wilk (57.60) i Wiolettę Orczykowską (58.19). 

W tej samej konkurencji wśród mężczyzn żaden z zawodników nie złamał bariery 50 sekund. Najbliżej tej sztuki był Jan Hołub (50.36). Drugie miejsce zajął Kacper Majchrzak (50.56), a trzeci był Sebastian Szymański (50.64). W popołudniowym finale zobaczymy również Pawła Korzeniowskiego i Konrada Czerniaka. Liczymy, że stoczą oni emocjonującą walkę o zwycięstwo. 

Na 100m stylem klasycznym pań eliminacje wygrała wczorajsza złota medalistka na dystansie 200m tym stylem, Weronika Paluszek (1:11.57). Wyprzedziła ona Kingę Cichowską (1:11.70) i Paulinę Zachoszcz (1:12.41). W tej konkurencji kilka zawodniczek reprezentuje zbliżony poziom, dlatego walka o podium będzie toczyć się do ostatnich metrów.

Panowie na tym dystansie walczą nie tylko o medale, ale i o miejsce w sztafecie zmiennej, której podstawę tworzą Kawęcki, Korzeniowski i Czerniak. Na czwartym torze w popołudniowym finale wystartuję Maciej Hołub, który w porannych eliminacjach uzyskał czas 1:02.08 i wyprzedził Krzysztofa Tokarskiego (1:02.12) oraz Michała Zawadkę (1:02.32). W popołudniowym finale wystartują także tacy zawodnicy jak Mikołaj Machnik czy złoty medalista z 50m, Dawid Szulich. Kto wygra? Wszystko wyjaśni się już za kilka godzin. 

Na 50m stylem motylkowym pewnie wygrała Anna Dowgiert z czasem 27.34. Rezultat ten jest sporo gorszy od jej rekordu Polski, ale po wynikach uzyskiwanych przez zawodniczkę Śląska Wrocław na tych mistrzostwach możemy być pewni, że było to tylko przetarcie przed popołudniowym wyścigiem. Drugie miejsce zajęła Paulina Nogaj (27.54), a trzecia była Aleksandra Urbańczyk (27.83). Jeśli ktoś na zagrozić Dowgiert, to będzie to właśnie wczorajsza złota medalistka z 50m stylem grzbietowym. Obie pływaczki uzyskały już przepustkę do Kazania, dlatego liczymy na szybkie pływanie w finale.

Wśród mężczyzn najlepszy czas eliminacji uzyskał Oskar Krupecki (24.25). Wyprzedził on Maksymiliana Zgierskiego (24.33) i Pawła Korzeniowskiego (24.35). Jesteśmy ciekawi jak uda się Pawłowi Korzeniowskiemu połączyć starty w finałach w stylu dowolnym i motylkowym. Tak jak w przypadku pań, liczymy na to, że w popołudniowym finale panowie stworzą emocjonujące widowisko.

Przed nami ostatnia sesja finałowa tych mistrzostw. Zachęcamy do spędzenia niedzielnego popołudnia z polskim pływaniem!