Świat

NCAA: Czworo Polaków z zaproszeniami do Indianapolis

Szymon Gagatek 2019-02-28 12:21

Tegoroczne mistrzostwa II Dywizji NCAA w pływaniu odbędą się w słynnym IU Natatorium w Indianapolis już za dwa tygodnie (w dniach 13-16 marca). W nocy z środy na czwartek poznaliśmy listę zawodników, którzy otrzymali zaproszenie na ligowy czempionat. Wśród osób, które w tym sezonie wywalczyły indywidualną kwalifikację znalazło się czworo Biało-czerwonych.

Najbardziej doświadczoną pływaczką z Polski, która weźmie udział w zawodach, będzie Kamila Kunka. Zawodniczka Uniwersytetu Lindenwood już po raz trzeci zaprezentuje się w najważniejszej imprezie akademickiego sezonu za oceanem na drugim szczeblu rozgrywek. W 2017 roku najlepiej poradziła sobie na 500 jardów stylem dowolnym (10. pozycja), a w ubiegłym sezonie startowała jedynie w sztafetach, kończąc zmagania na dystansie 4x200 jardów stylem dowolnym z wicemistrzostwem ligi. Tym razem przystąpi do zmagań jako mistrzyni New South Intercollegiate Swim Conference na 200 jardów stylem dowolnym. Na liście zawodniczek zaproszonych do startu tej konkurencji znalazła się z 9. wynikiem. Indywidualnie wskoczy do wody także na 50 i 100 jardów stylem dowolnym.

Najwyżej rozstawiony z Polaków będzie za to Jan Zuchowicz. Reprezentant Uniwersytetu Indianapolis dostał się do czempionatu z 5. czasem na dystansie 100 jardów stylem klasycznym. Dodatkowo będzie też ważnym ogniwem sztafet gospodarzy w stylu zmiennym. Już przed rokiem na dystansach 4x50 i 4x100 jardów spisywał się wraz z kolegami bardzo dobrze, zajmując odpowiednio 6. i 3. pozycję. Zuchowicz na rozgrzewkę spróbuje swoich sił jeszcze na 50 jardów stylem dowolnym. Dla pozostałych zawodniczek z naszego kraju - Pauliny Majszutowicz i Karoliny Smyłek - start w IU Natatorium będzie debiutem w mistrzostwach NCAA. Pierwszą zobaczymy w konkurencjach w stylu klasycznym, drugą - w stylu grzbietowym.

To jednak zapewne nie koniec polskich akcentów. Grono Biało-czerwonych powinno się jeszcze powiększyć za sprawą kwalifikacji dla sztafet. Dorian Bachlaj (Florida Southern University), Aleksandra Tomala (Lindenwood University), Julia Chmielewska oraz Zofia Pilarska (obie Saint Leo University) zapewne pomogą swoim uczelniom w osiągnięciu jak najwyższych pozycji w klasyfikacji końcowej.

PEŁNA LISTA ZAPROSZONYCH KOBIET
PEŁNA LISTA ZAPROSZONYCH MĘŻCZYZN

Polacy zaproszeni na mistrzostwa II Dywizji NCAA (13-16 marca w Indianapolis):
Kobiety
Kamila Kunka [Lindenwood] - 50, 100 i 200 jardów stylem dowolnym
Paulina Majszutowicz [Saint Leo] - 100 i 200 jardów stylem klasycznym
Karolina Smyłek [Lynn] - 100 i 200 jardów stylem grzbietowym

Mężczyźni
Jan Zuchowicz [Indianpolis] -  50 jardów stylem dowolnym; 100 jardów stylem klasycznym