Świat

Trzeci dzień mistrzostw świata niepełnosprawnych - zapowiedź

Marcin Ryszka 2015-07-15 10:03

Polscy pływacy na mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych spisują się znakomicie. Po dwóch dniach zmagań nasza kadra ma już na swoim koncie dwa brązowe medale: Joanna Mendak na 50m stylem dowolnym (grupa S13) oraz Jacek Czech na 100m stylem grzbietowym (grupa S2). W dzisiejszych eliminacjach na pewno nie zabraknie emocji.

W porannych startach weźmie udział dwoje biało czerwonych. Wojciech Makowski po bardzo dobrym występie na 100m stylem dowolnym, gdzie ustanowił nowy rekord życiowy i zajął szóstą lokatę, będzie walczył o wejście do popołudniowego finału na 100m stylem grzbietowym (grupa S11).

Karolina Hamer po wczorajszym starcie na 50m stylem dowolnym (grupa S4) dzisiaj będzie walczyć o awans do popołudniowej sesji finałowej w swojej koronnej konkurencji, 150m stylem zmiennym. W swojej karierze zdobywała już ona medale mistrzostw świata i Europy na tym dystansie. Warto przypomnieć, że w tak niskich grupach zawodnicy nie pływają stylem motylkowym. Z tego też powodu rozpoczynają oni start w stylu zmiennym od grzbietu.

Start porannych eliminacji o 11:06 czasu polskiego.