Świat

NCAA: Świąteczne wyniki

Szymon Gagatek 2014-12-27 12:24

Kiedy niemal cała krajowa czołówka walczyła o medale mistrzostw Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim, część naszych zawodników rywalizowała w Stanach Zjednoczonych, w rozgrywkach ligi NCAA lub zawodach łączących studentów i zawodowców. Bartosz Krzyżaniak miał nawet okazję rywalizować z Eugene'em Godsoe i Adamem Manią.

Wheeling Jesuit University vs. Indiana University of Pennsylvania | WYNIKI
*Jakub Skrzypczak (Wheeling Jesuit University)
*Jakub Świerczyński (Wheeling Jesuit University)

Zespół Wheeling Jesuit University, z Jakubem Skrzypczakiem i Jakubem Świerczyńskim w składzie, przegrał wyraźnie z Indiana University of Pennsylvania, 66-129. Rozmiary porażki byłyby jeszcze większe, gdyby nie dobra postawa naszych zawodników, którzy przyczynili się do zdobycia aż dwudziestu czterech punktów. Świerczyński zdołał nawet wygrać rywalizację na 100 jardów stylem klasycznym (59.69 s), zajął też trzecie miejsce na 200 jardów stylem dowolnym (1:47.34). Skrzypczak dwukrotnie plasował się na drugim miejscu: na 100 jardów stylem grzbietowym (53.41 s) i 200 jardów stylem zmiennym (1:58.94). Wspólnie poprowadzili swoją ekipę do drugiego miejsca w wyścigu sztafetowym 4x100 jardów stylem zmiennym. 

KMSC Elite Meet | WYNIKI
*Bartosz Krzyżaniak (Southern Methodist University)

Podczas czterodniowych zawodów The King Marlin Swim Club Pro-Am Classic zaprezentował się Bartosz Krzyżaniak. Zawodnik Southern Methodist University indywidualnie wziął udział w wyścigach w stylu grzbietowym. Na dystansie 100 jardów zajął szóste miejsce (50.54 s w finale; 50.29 s w porannej sesji), a na 200 jardów był siódmy w kwalifikacjach (1:52.44). W obu tych konkurencjach zwyciężył trzykrotny medalista ostatnich mistrzostw świata w Dausze, Eugene Godsoe, wyprzedzając naszego olimpijczyka z Aten, Adama Manię. Krzyżaniakowi dobrze wiodło się też w rywalizacji sztafetowej. Jego drużyna wygrała nawet zmagania na dystansie 4x50 jardów stylem zmiennym.

Florida Gulf Coast University vs. Georgia Tech & Florida Atlantic University | WYNIKI
FAU Invitational | WYNIKI
*Iwona Lefanowicz (Florida Atlantic University)

W dwóch zawodach w ciągu dwóch dni wzięła udział Iwona Lefanowicz. Najpierw jej drużyna udała się do Fort Myers, by na obiekcie Florida Gulf Coast University zmierzyć się z gospodyniami i zespołem Georgia Tech. Polka wystartowała tam trzykrotnie, plasując się na czwartej pozycji na dystansie 100 jardów stylem grzbietowym (58.72 s), na piątej na 200 jardów stylem zmiennym (2:12.29) i na trzeciej wraz z koleżankami ze sztafety 4x50 jardów stylem dowolnym.

Dzień później zawodniczki Florida Atlantic University wróciły do domu, by rywalizować w zawodach FAU Invitational z Old Dominion University i Marywood University. Gospodynie wygrały z obiema drużynami, a Lefanowicz popisała się dwoma zwycięstwami w stylu grzbietowym: na 100 jardów (57.91 s) i na dystansie dwukrotnie dłuższym (2:05.60).

Florida International University vs. North Florida | WYNIKI
*Paulina Żelazna (Florida International University)

Trzy punkty dla Florida International University, w wygranym 64-38 spotkaniu z University of North Florida, zdobyła Paulina Żelazna. Polka zajęła drugie miejsce na dystansie 100 jardów stylem motylkowym (58.81 s), przegrywając wyścig minimalnie jedynie ze swoją koleżanką z uniwersytetu, Johanną Gustafsdottir z Islandii (58.72 s). Drugi start naszej zawodniczki nie zakończył się już tak dobrze. Jej drużyna została zdyskwalifikowana w wyścigu sztafet 4x100 jardów stylem dowolnym.

Incarnate Word Invitational | WYNIKI
*Barbara Wasilewska (University of North Texas)

W trzech konkurencjach indywidualnych na zawodach Incarnate Word Invitational wystartowała Barbara Wasilewska. Nasza zawodniczka najlepiej poradziła sobie na dystansie 1650 jardów stylem dowolnym, zajmując czwartą lokatę (17:23.14). Sporo punktów dla Univeristy of North Texas zdobyła również za piąte miejsce na 500 jardów stylem dowolnym (5:00.87). Dostała się także do finału B na 200 jardów stylem dowolnym, kończąc go z nowym rekordem życiowym (1:54.32) i ostatecznie zajmując jedenastą pozycję. W drużynowej klasyfikacji generalnej jej uczelnia znalazła się na trzecim miejscu, przegrywając z Rice University i drużyną gospodarzy.

University of Cincinnati vs. Georgia Tech
*Aleksandra Kamińska (University of Cincinnati)

Porażką Uniwersytetu Cincinnati, z Aleksandrą Kamińską w składzie, zakończyło się spotkanie z drużyną Georgia Tech. Nasza pływaczka wystartowała w trzech konkurencjach indywidualnych: 100 i 200 jardów stylem dowolnym oraz 400 jardów stylem zmiennym. Najlepiej poradziła sobie w pierwszym wyścigu, kończąc zmagania na trzeciej pozycji (55.30 s). Do tego dołożyła czwarte miejsce na dwukrotnie dłuższym dystansie (1:58.77) i piąte w stylu zmiennym (4:42.11).