Polska

Zmarł Edmund Uścinowicz

Szymon Gagatek 2015-12-19 15:32

W piątek polskie środowisko pływackie straciło znakomitego, zasłużonego szkoleniowca. W Olsztynie zmarł Edmund Uścinowicz, jeden z najbardziej utytułowanych trenerów w historii miejscowego Kormorana, opiekun kadry narodowej, wychowawca wielu olimpijczyków, mistrzów i rekordzistów kraju.

Uścinowicz miał na swoim koncie między innymi pracę z reprezentacją olimpijską, prowadził do sukcesów pływaków Kormorana Olsztyn, był jednym z pierwszych trenerów w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, odpowiadał także za sekcję pływacką Śląska Wrocław. Podczas pracy z kadrą narodową juniorów pod jego skrzydła trafiła również zawodniczka, która kilka lat później została pierwszą polską złotą medalistką igrzysk w pływaniu - Otylia Jędrzejczak.

"Trenerowi Edkowi“Dziewczynka licząca kafelki Woda przepływająca przez palceŚciana gdzie zatrzymuje się na chwileP...

Posted by Otylia Jędrzejczak, Mistrzyni Olimpijska w pływaniu on 18 grudnia 2015

W trakcie swojej pracy szkoleniowej Uścinowicz współpracował też z innymi znakomitymi polskimi zawodnikami. Był wychowawcą Mariusza Gabca, Leszka Górskiego, Zbigniewa Januszkiewicza, Dariusza Wolnego i wielu, wielu innych znakomitych reprezentantów naszego kraju, medalistów najważniejszych pływackich imprez międzynarodowych.