ME CHARTRES: ELIMINACJE DZIEŃ 2

Szymon Gagatek 2012-11-23 11:24

Konrad Czerniak z dziewiątym czasem awansował do półfinałów 100 m stylem dowolnym. Podopieczny Bartosza Kizierowskiego był jedynym naszym reprezentantem, który wystartował w sesji kwalifikacyjnej dzisiejszego dnia Mistrzostw Europy na krótkim basenie (25 m) w Chartres. Czerniak dopłynął do mety z czasem 47.94 s i o ponad sekundę przegrał ze zwycięzcą kwalifikacji - Rosjaninem, Evgenym Lagunovem (46.91 s). Dało mu to jednak bezpieczny awans do wieczornych półfinałów. Drugie miejsce zajął rano reprezentacyjny kolega Lagunova - Vladimir Morozov (46.93 s), który był też najszybszy na 50 m stylem grzbietowym. Tuż za rosyjską dwójką uplasował się Francuz - Yannick Agnel (46.98 s).

Sesja finałowa, która rozpocznie się o 16:30, powinna być znów bardzo szczęśliwa dla Węgrów. Rano swoją klasę po raz kolejny potwierdzili Laszlo Cseh i Katinka Hosszu. Ten pierwszy był najlepszy na 400 m stylem zmiennym (4:06.10), wyprzedając swojego rodaka - Davida Verraszto (4:07.07) i Włocha, Federico Turriniego (4:07.76). Z kolei Hosszu wygrała kwalifikacje na 100 m stylem zmiennym, z czasem 1:00.23. Tuż za nią uplasowały się: Sophie Smith z Wielkiej Brytanii i kolejna Węgierka - Zsuzsanna Jakabos. Niewiele straciła również druga Brytyjka - Siobhan-Marie O'Connor. W tej konkurecj finał przewidziano na sobotni wieczór, natomiast jeszcze dziś Hosszu powalczy o złoto na 800 m kraulem. W najszybszej serii stoczy zapewne bardzo ciekawy pojedynek z Dunką, Lotte Friis. Wielka szkoda, że na tym dystansie nie zdecydowała się startować "świeżo upieczona" rekordzistka Świata - Camille Muffat. Warto odnotować, że w wolniejszych seriach najlepszy wynik uzyskała Aimee Willmott z Wielkiej Brytanii - 8:18.90. Swój debiut na mistrzowskiej imprezie zaliczyła dziś sztafeta mieszana 4x50 m stylem zmiennym.

Na starcie kwalifikacji stanęło 18 sztafet, a najlepszą okazała się ta utworzona przez Słoweńców. Ekipy składały się z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn, występujących w dowolnej kolejności. W najszybszym dziś zespole na zmianie grzbietem startowała Anja Carman, a Nastja Govejsek zaprezentowała się na ostatniej "pięćdziesiątce", natomiast stylem klasycznym i motylkowym płynęli: Damir Dugonjic i Peter Mankoc. Czas jaki uzyskali to 1:40.44. news.omegatiming.pl/igrzyska24.pl