Trzeci dzień kwalifikacji również udany

Szymon Gagatek 2013-03-08 23:32

Trzecia sesja kwalifikacyjna podczas Mistrzostw II Dywizji NCAA również okazała się całkiem udana dla polskich zawodników. Na dystansie 100 jardów stylem grzbietowym drugie miejsce zajął Daniel Świetlicki, z dobrym rezultatem do finału A awansowała też Agnieszka Ostrowska na 100 jardów stylem klasycznym.

Świetlicki wszedł do najlepszej ósemki z drugim czasem – 47.96 s. Oprócz niego w finale A popłynie również Paweł Trenda z Uniwersytetu Saint Leo. Wynik 48.29 s dał mu bowiem siódmą lokatę.

Agnieszka Ostrowska dostała się do finału A na dystansie 100 jardów żabką z trzecim czasem (1:03.75). Polka popłynie zatem w wyścigu o medale na trzecim torze i miejmy nadzieję, że będzie się liczyć w walce o podium.

O kolejny krążek w rywalizacji indywidualnej powalczy na pewno Piotr Jachowicz, który na dystansie 100 jardów stylem klasycznym zajął w kwalifikacjach czwartą pozycję, uzyskując czas 53.81 s. Polak stracił osiem dziesiątych sekundy do najlepszego rano Eetu Karvonena.

Sporego pecha miał w kwalifikacjach na dystansie 500 jardów stylem dowolnym Dawid Rybiński. Zawodnik Uniwersytetu z Indianapolis zajął w nich dziewiąte miejsce, a do awansu do finału A zabrakło mu zaledwie 0.38 s.

W finale B popłynie też Kacper Pełczyński. Polak zajął dwunastą lokatę w rywalizacji na dystansie 200 jardów stylem motylkowym (1:49.19)