ZAPOWIEDŹ GMPSIM - OLSZTYN 2013

Jarek Blazek 2013-06-11 17:37

Już w najbliższy czwartek rozpocznie sie najwazniejsza impreza pływacka naszego kraju - Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie. Na słupkach startowych pływalni Aquasfera stanie prawie 650 zawodników z ponad 120 klubów z całego kraju, którzy będą walczyli nie tylko o tytuły Mistrza Polski, ale także o minima kwalifikacyjne na EYOF w Utrechcie, Mistrzostwa Europy Juniorów w Poznaniu, Mistrzostwa Świata Juniorów w Dubaju, Uniwersjadę w Kazaniu oraz Mistrzostwa Świata Seniorów w Barcelonie.

Spoglądając na listy startowe można powiedzieć jedno - będzie się działo. Impreza w Olsztynie to nie tylko pływacy - conajmniej drugie tyle osób, którzy znajdą się na pływalni przy ulicy Piłsudskiego to trenerzy, kibice, działacze, pasjonaci i rodzice startujących w Olsztynie zawodników. Zdobyć miejsce hotelowe w Olsztynie w najbliższy weekend jest prawie równoznaczne z trafieniem szóstki w totka.

Na starcie zameldują się prawie wszyscy Ci, na których opiera się w dzisiejszych czasach polskie pływanie. Zabraknie jedynie Sawrymowicza, który dzięki przychylności władz PZP minimum kwalifikacyjne do Barcelony uzyskał podczas zawodów Grand Prix USA w Santa Clara. To jednak nie powinno mieć jednak większego wpływu na prestiz imprezy, gdyz na słupkach startowych zobaczymy takie osoby jak Radosław Kawęcki, Konrad Czerniak, Anna Dowgiert, Aleksandra Urbańczyk - Olejarczyk, Paweł Korzeniowski, Marcin Cieślak, Michał Poprawa, Katarzyna Wilk, Aleksandra Putra, Marcin Tarczyński, Dawid Szulich, Sławomir Kuczko, Alicja Tchórz, Diana Sokołowska, Filip Zaborowski, Marcin Kaczmarski, Tomek Polewka, Jan Świtkowski i wielu, wielu innych znakomitych pływaków, którzy stworzą nam wyśmienite widowisko.

Zawody będą codziennie odbywały się w dwóch blokach. Eliminacje rozpoczynać się będą od godziny 9:00, finały od godziny 17:00 z wyjątkiem niedzieli, kiedy rozpoczną sie godzinę wcześniej - o godzinie 16:00.

Zawodnikom przypominamy o oświadczeniach dotyczących strojów startowych, którego złożenie jest obowiązkiem każdego zawodnika, stanowiącym podstawę do startu w zawodach.

Jeśli chcesz dodać komentarz to miejsce dla Ciebie ...http://swimtalk.pl/viewtopic.php?f=27&t=259

Życzymy wspaniałych wyników a kibicom miejsc siedzących na trybunach, o które będzie baaaardzo ciężko :)

Z dedykacją dla Was... Gandalf Solo w kawałku "Nie utonie" :)