Świat

NCAA: Polki wciąż wygrywają

Szymon Gagatek 2017-01-10 20:13

W grudniu obie świetnie radziły sobie w olsztyńskiej Aquasferze, zdobywając wiele medali podczas zimowych mistrzostw Polski. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych wciąż prezentują dobrą dyspozycję i odnoszą zwycięstwa w lidze NCAA. Klaudia Naziębło i Kinga Cichowska udanie rozpoczęły 2017 rok w rozgrywkach akademickich na pływalniach za oceanem!

Naziębło wzięła udział w rywalizacji z Georgia Tech i Uniwersytetem Kentucky. Pierwotnie miała ona trwać dwa dni, jednak zawody storpedowała zła pogoda. Opady śniegu spowdowały przerwanie zmagań na ich półmetku. Pierwszego dnia Polka zdążyła wygrać wyścig na 200 jardów stylem motylkowym (1:58.14), zbliżając się do swojego najlepszego osiągnięcia w sezonie na pięćdziesiąt trzy setne sekundy. Do tego dołożyła pierwsze miejsce w sztafecie 4x100 jardów stylem dowolnym. Następnym razem w wodzie powinna się zaprezentować już w najbliższy piątek w klasyku Atlantic Coast Conference - starciu z Uniwersytetem Wirginii.

Virginia Tech vs. Georgia Tech, University of Kentucky
*Klaudia Naziębło (Virginia Tech)
KOMPLET WYNIKÓW

Zawodniczki Pittsburgh Panthers nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa w otwierającym rok spotkaniu z West Virginia University. W drużynie gospodyń trzykrotnie pierwsze miejsca zajmowała Kinga Cichowska. Multimedalistka mistrzostw Polski wygrała wyścigi na 100 i 200 jardów stylem klasycznym (1:03.19 i 2:16.53), pomogła też koleżankom triumfować w sztafecie 4x50 jardów stylem zmiennym. Nie udało jej się zwyciężyć jedynie na dystansie 200 jardów stylem zmiennym. Szybsza o zaledwie dwie dziesiąte sekundy okazała się bowiem Morgan Bullock z Zachodniej Wirginii (2:05.78 - 2:05.98). 

University of Pittsburgh vs. West Virginia University
*Kinga Cichowska (University of Pittsburgh)
KOMPLET WYNIKÓW

Od wyjazdowej rywalizacji z Florida Atlantic University 2017 rok rozpoczął Jan Świtkowski. Uniwersytet Florydy łatwo wygrał całe spotkanie 152 do 83, a Polak zaprezentował się tym razem w dwóch konkurencjach indywidualnych i dwóch sztafetowych. Na 50 jardów stylem dowolnym był drugi, wyrównyjąc swój rekord życiowy (20.68), natomiast na dwukrotnie dłuższym dystansie uplasował się na czwartej lokacie (46.32). Z kolei wraz z kolegami notował najlepsze czasy na 4x50 jardów stylem dowolnym i zmiennym.

Florida Atlantic University vs. University of Florida
*Jan Świtkowski (University of Florida)
KOMPLET WYNIKÓW

Inne występy Polaków w NCAA:

Tampa Relays
*Miłosz Mikicin (Saint Leo)
*Jan Urbaniak (Saint Leo)
KOMPLET WYNIKÓW

Grand Canyon University vs. University of Nevada - Las Vegas, California Baptist University, Arizona Christian University
*Sylwia Ciesielska (Grand Canyon University)
KOMPLET WYNIKÓW

University of Hawaii - Manoa vs. Drury University, University of Minnesota
*Zuzanna Chwadeczko (Drury)
*Mateusz Chaba (University of Hawaii)
*Daniel Rzadkowski (Drury)
*Konrad Stępień (Drury)
KOMPLET WYNIKÓW

University of Hawaii - Manoa vs. Simon Fraser University
*Mateusz Chaba (University of Hawaii)
KOMPLET WYNIKÓW

Nova Southeastern University vs. University of Indianapolis
*Agnieszka Małecka (Indianapolis)
*Maria Niklarz (Indianapolis)
*Bartosz Zarzecki (Indianapolis)
KOMPLET WYNIKÓW

Seton Hall University vs. Iona College
*Jakub Korek (Iona College)
KOMPLET WYNIKÓW