GRAND PRIX POLSKI W OŚWIĘCIMIU

Jarek Blazek 2013-04-26 14:57

Ponad 550-ciu zawodników wystartuje w kolejnej Rundzie Grand Prix Polski, która jutro i w niedzielę zostanie rozegrana w Oświęcimiu. To pierwsza z trzech rund na długiej pływalni, które zostaną rozegrane do Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. Oprócz Oświęcimia, uczestników Grand Prix Pucharu Polski gościł będzie jeszcze Drzonków oraz Olsztyn.

"Siedzę" z tym pływaniu już trochę i nie pamiętam aby którekolwiek zawody z tego cyklu były takie liczne. Do Oświęcimia zjada prawie wszyscy czołowi pływacy z naszego kraju. Wystąpią w Oświęcimiu olimpijczycy - Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra) - czwarty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie na 200 m stylem grzbietowym, Paweł Korzeniowski (AZS-AWF Warszawa) - czwarty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach na 200 m stylem motylkowym, Anna Dowgiert, Alicja Tchórz, Karolina Szczepaniak, Sławomir Kuczko, Dawid Szulich, Kacper Majchrzak oraz Oskar Krupecki.

W Oświęcimiu wystartuje także aktualna medalistka Mistrzostw Świata na krótkiej pływalni na 50 m stylem grzbietowym - Aleksandra Urbańczuk (AZS UŁ PŁ Łódź), którą zobaczymy na 50 m stylem grzbietowym oraz 50 i 100 metrów stylem dowolnym. Wiele się słyszy o tym, że długi basen to nie najmocniejsza strona Oli, która największe sukcesy osiągała na pływalni krótkiej, jednak jesteśmy przekonani, że ostro namiesza w czołówce.

Mimo matury w tym roku wystartuje też sporo zawodników kończących liceum - Filip Zaborowski, Michał Poprawa, Marcin Kaczmarski, Jan Świtkowski, Ludwika Szynal, Tomek Polewka, Daniel Rzadkowski, Dawid Szwedzki, Mateusz Kliza, Filip Bujoczek - cieszy fakt iż Ci zawodnicy mimo bardzo ważnego dla nich życiowego egzaminu, nie odstawiają pływania na bok - jak robiło to wielu bardzo dobrych zawodników w latach poprzednich.

Świetnie tez juz w tym roku pływała zawodniczka Juvenii Wrocław - Dominika Sztandera, którą także zobaczymy na oświęcimskiej pływalni, podobnie jak wielu innych zdolnych juniorów których celem na MPSiM w Olsztynie jest kwalifikacja na MEJ w Poznaniu.

Początek zawodów w sobotę i w niedzielę o godzinie 9:00, w sobotę też będzie rozegrany blok popołudniowy - o godzinie 17:00. Wstęp na trybuny bezpłatny - wszystkich na nie serdecznie zapraszamy. Jedno jest pewne - będzie się działo.