Świat

Mistrzostwa świata niepełnosprawnych – Jabłońska wkracza do gry!

Marcin Ryszka 2015-07-17 09:41

Za nami cztery dni zmagań na pływalni w Glasgow, na której Polacy wywalczyli do tej pory trzy medale. Czas na eliminacje, w których wystąpią największe gwiazdy pływania niepełnosprawnych w naszym kraju.

Na dystansie 100m stylem motylkowym (grupa S9) wśród panów o awans do popołudniowego finału będzie walczył Patryk Biskup. Stawka jest bardzo mocna, ale liczymy na dobry start młodego Polaka. W tej samej konkurencji u pań wystartuję Paulina Woźniak. Po wczorajszych eliminacjach, w których podopiecznej trenera Musztafagi nie udało się awansować do popołudniowej sesji finałowej, Polka będzie chciała zaprezentować się z możliwie jak najlepszej strony.

Wielkie nadzieję wiążemy ze startem Oliwii Jabłońskiej na 100 m stylem motylkowym (grupa S10). Polska pływaczka jest rekordzistką Europy na tym dystansie. Dwa lata temu cieszyła się również z medalu wywalczonego na mistrzostwach świata w tej konkurencji. Liczymy na dobry występ w porannych eliminacjach i na pasjonującą walkę po południu. Startem na 200m stylem zmiennym Oliwia udowodniła, że przyjechała dobrze przygotowana na główną imprezę pływacką w tym roku.

Jako czwarty z Biało-czerwonych zaprezentuję się Wojciech Makowski, który wystartuję na 50m stylem dowolnym w grupie S11. Liczymy na kolejny udany start Polaka.

Początek eliminacji o 11:06 czasu polskiego.