GRAND PRIX - PUCHAR POLSKI W KOZIENICACH

Jarek Blazek 2013-02-12 09:35

Już w najbliższy weekend odbędą się kolejne zawody z cyklu Grand Prix - Pucharu Polski - pierwsze w roku 2013. Zawodnicy będą rywalizowali na 25m pływalni w Kozienicach. Do startu w zawodach zgłosiło się ponad 360 zawodników z 64 klubów, w tym medaliści Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy.

Największymi gwiazdami zawodów będą Radosław Kawęcki oraz Aleksandra Urbańczyk - medaliści ostatnich Mistrzostw Świata na krótkiej pływalni w Istambule (grudzień 2012). Radek, mistrz Świata na 200 m stylem grzbietowym, został zgłoszony do występy w pięciu konkurencjach - 50, 100, 200 m stylem grzbietowym oraz 50 i 200 m stylem dowolnym. Olę Urbańczyk - brązową medalistkę MŚ na 50 m stylem grzbierowym, będziemy mogli obejrzeć czterokrotnie - na 50 m stylem grzbietowym, klasycznym, dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym.

Na pływalni w Kozienicach będziemy mogli zobaczyć także inne osobistości polskiego pływania. W stylu motylkowym oraz dowolnym wystartuje finalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie - Paweł Korzeniowski, w tych samych stylach zobaczymy finalistę MŚ z Istambułu - Michała Poprawę, zobaczymy także olimpijczyków z Londynu - Dawida Szulicha oraz Oskara Krupeckiego a także całe multum medalistów mistrzostw Polski  z mistrzami Polski seniorów na czele - Zuzanną Chwadeczko, Pauliną Zachoszcz, Donata Kilijańską, Filipem Zaborowskim, Marcinem Kaczmarskim, Piotrem Puciło, Janem Świtkowskim i Krzysztofem Jankiewiczem.

Początek rywalizacji w sobotę i w niedzielę o godzinie 9:00. Sobotni blok popołudniowy rozpocznie się o godzinie 17:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy. Wyniki na bieżąco, jak zwykle, na stronie omegatiming.pl