Czas na panów

Szymon Gagatek 2013-03-28 12:48

Już dziś w Indianapolis, na pływalni Indiana University Natatorium, rozpoczynają się trzydniowe Mistrzostwa Dywizji I NCAA mężczyzn. Na słupkach startowych stanie piątka zawodników z Polski: Marcin Cieślak, Jan Daniec, Michał Szuba, Marcin Tarczyński i Paweł Werner. Codzienne relacje z zawodów oczywiście na naszym portalu!

Tytułu bronią zawodnicy z Uniwersytetu Kalifornijskiego, którzy pod wodzą trenera Davida Durdena zwyciężali w klasyfikacji punktowej w dwóch ostatnich latach. W barwach ekipy Golden Bears na Mistrzostwach NCAA wystartuje Marcin Tarczyński, który w ubiegłym roku wygrał rywalizację na dystansie 200 jardów stylem zmiennym, z czasem 1:41.97, który do dziś jest rekordem jego uczelni. W Indianapolis olimpijczyka z Londynu czekają trzy indywidualne starty: na 100 jardów stylem motylkowym, a także 200 jardów stylem grzbietowym i zmiennym.

Dwóch Polaków reprezentować będzie Uniwersytet Florydy. Gators, którzy w tym roku wywalczyli już tytuł mistrzów SEC (Southeastern Conference), przerywając wspaniałą serię Auburn, do Indianapolis wysyłają czternastu zawodników, wśród nich są Marcin Cieślak i Paweł Werner. Ten pierwszy znalazł się na liście zaproszonych zawodników w trzech konkurencjach indywidualnych: 100 i 200 jardów stylem motylkowym (kolejno 8. i 3. czas zgłoszenia), a także na dystansie 200 jardów stylem zmiennym. Z kolei Wernera czekają trzy starty w stylu dowolnym: na 50, 100 i 200 jardów.

W ekipie Virginia Tech zobaczymy Michała Szubę, który wywalczył sobie miejsce na liście zaproszonych na 200, 500 i 1650 jardów stylem dowolnym, a w drużynie Uniwersytetu Virginii wystartuje Jan Daniec, który zmierzy się między innymi z Szubą na dystansach 500 i 1650 jardów stylem dowolnym. Oprócz tego czeka go jeszcze start na 400 jardów stylem zmiennym.

Na gwiazdę mistrzostw Amerykanie typują Vladimira Morozova i zastanawiają się, czy Rosjanin będzie w stanie poprawić rekord NCAA na 50 jardów stylem dowolnym, który należy do Cesara Cielo Filho. Zawodnik Uniwersytetu Południowej Kalifornii, który znakomicie spisywał się podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata na krótkim basenie w Stambule, wystartuje również na 100 m stylem dowolnym i klasycznym. Swojej ekipie ma także pomóc w wyścigach sztafetowych.

Zawody będzie można śledzić między innymi za pośrednictwem transmisji internetowej (link poniżej), która obejmie wszystkie sesje kwalifikacyjne (o 11:00 czasu miejscowego) i dzisiejsze finały (od 19:00 czasu w Indianapolis). Wszystkim Polakom startującym w Indianapolis życzymy powodzenia!

WYNIKI

TRANSMISJA LIVE