Wygrana ekipy Katarzyny Wilk (sprostowanie)

Szymon Gagatek 2013-02-02 14:58

Do wczorajszej informacji dotyczącej występu Katarzyny Wilk w pojedynku z Uniwersytetem Kalifornijskim wkradł się chochlik. Z treści newsa jasno wynikało, że pływaczki Uniwersytetu Południowej Kalifornii przegrały spotkanie z lokalnymi rywalkami. Tymczasem było zupełnie odwrotnie - to zawodniczki Trojans zwyciężyły 155 do 145. Za pomyłkę przepraszam i obiecuję wynagrodzić ją kolejną informacją ze startu naszej zawodniczki, który miał miejsce w nocy z soboty na niedzielę.

Katarzyna Wilk i jej drużyna z Uniwesytetu Południowej Kalifornii zmierzyła się w nocy z piątku na sobotę z Uniwersytetem Kalifornijskim w Berkeley. Zespół Polki wygrał, po bardzo wyrównanej walce, zaledwie dziesięcioma punktami. Tym samym ekipa Trojans pozostała niepokonana w tym sezonie (bilans 9-0).

Polka wystąpiła w czterech wyścigach. Indywidualnie na dystansie 50 jardów stylem dowolnym była trzecia z czasem 23.25 s (minimum A na Mistrzostwa NCAA - 22.05 s), a na dwukrotnie dłuższym dystansie zajęła siódmą lokatę (50.80 s). Dodatkowo wystartowała w sztafetach 4x50 jardów stylem zmiennym i 4x100 jardów kraulem. W obu konkurencjach jej drużyna zajmowała drugie miejsce.

Losy spotkania ważyły się do samego końca. W ostatnim wyścigu zawodów, na dystansie 4x100 jardów stylem dowolnym (Polka spisała się najlepiej w swojej ekipie - 49.87 s na drugiej zmianie) pierwszy zespół Trojans zajął drugie miejsce, pieczętując wielki sukces - pokonanie Golden Bears na ich własnym obiekcie.